Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tekne Turu

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Şanlıurfa Aktiviteleri

Şanlıurfa civarında yapılacak 5 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Şanlıurfa Sıra Geceleri
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şanlıurfa
Sukay Su Sporları Merkezi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şanlıurfa
Yener Tekne Turu
Tekne Turu
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şanlıurfa
Halfeti Siyah Gül Tekne Turları
Tekne Turu
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şanlıurfa

5 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Şanlıurfa Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Güneydoğu'yu keşfe çıkan gezginlerin vazgeçilmez duraklarından olan Şanlıurfa, özellikle efsaneleri ile ilgi çeken bir şehir...

Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu'nun mistik ve gizemli atmosferini yakından hissedebileceğiniz bir şehir. Bu bölgede keşfe çıkan gezginlerin vazgeçilmez duraklarından olan Şanlıurfa'da yapılacak pek çok keyifli aktivite var. Konaklama seçenekleri için uygun Şanlıurfa otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Şanlıurfa'daki gezinize Gümrük Han'da yapacağınız lezzetli bir kahvaltıyla başlayabilir, ardından şehir merkezini gezebilirsiniz.

Urfa Kalesi'ne çıkabilir, eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. Tarihi bedesten çarşısını gezebilir, alışeriş yapabilirsiniz.

Şanlıurfa'da yapılacak şeylerden biri de kutsal kent olarak adlandırılan Balıklıgöl'ü ziyaret etmek. Şehrin en özel yerlerinden biri olan Balıklı Göl'ü gezdikten sonra şehrin binlerce yıllık tarihi, dar sokaklarında gezebilir ve keyifli keşifler yapabilirsiniz.

Urfa'nın tarihine dair daha çok bilgi sahibi olmak isterseniz Şanlıurfa Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Müze şehir merkezinde yer alıyor.

Şanlıurfa'da yapılacak şeyler listenizin en keyifli maddelerinde biri de Göbekli Tepe'yi gezmek olacak. Örencik Köyü yakınlarında bulunan bu örenyeri dünya tarihinde bilinen ilk tapınak. Göbekli Tepe'de kazı çalışmaları devam ediyor ve aynı zamanda ziyarete de açık.

Şanlıurfa denince akla ilk gelen görüntülerden biri de Harran Ovası'ndaki kubbeli Harran Evleri'dir. Ovayı ve Harran Evleri'ni görmeden şehirden ayrılmayın.

Bu güzel şehirde yapmanız gereken bir diğer şey de Urfa'ya özgü olan sıra gecesine katılmak. Şehrin kültürünü en yakından tanıyabileceğiniz ortamlardan biri olan sıra gecesinde eğlenmeden Şanlıurfa geziniz bitmiş sayılmaz.

Şanlıurfa Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şanlıurfa için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Şanlıurfa için ailelere uygun aktiviteler : Yener Tekne Turu, Halfeti Siyah Gül Tekne Turları, Şanlıurfa Sıra Geceleri, Şanlıurfa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şanlıurfa için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Şanlıurfa için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Yener Tekne Turu, Halfeti Siyah Gül Tekne Turları, Şanlıurfa Sıra Geceleri, Şanlıurfa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şanlıurfa için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Şanlıurfa için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Yener Tekne Turu, Halfeti Siyah Gül Tekne Turları, Şanlıurfa Sıra Geceleri, Şanlıurfa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şanlıurfa için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Şanlıurfa için çiftlere uygun aktiviteler : Yener Tekne Turu, Halfeti Siyah Gül Tekne Turları, Şanlıurfa Sıra Geceleri, Şanlıurfa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şanlıurfa için aktiviteler nelerdir?
Şanlıurfa için aktiviteler : Yener Tekne Turu, Halfeti Siyah Gül Tekne Turları, Şanlıurfa Sıra Geceleri, Şanlıurfa konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.