Kırklareli bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kırklareli Aktiviteleri

Tarihi yerleri ve doğal güzellikler arasında keyifli bir gezi alanı olan Kırklareli, doğa turizmin en çok gelişen noktalarından biridir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kırklareli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

İğneada Kıyıköy Turu

"İğneada Kıyıköy Turu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kırklareli Görülecek Yerler - Kırklareli En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihi yerleri ve doğal güzellikler arasında keyifli bir gezi alanı olan Kırklareli, doğa turizmin en çok gelişen noktalarından biridir.

Kırklareli özellikle kısa tatiller için tercih edilen yerler arasındadır. Doğanın en güzel hallerini her mevsim görebilirsiniz. Aynı zamanda birçok aktivite için de en ideal noktalardan biridir. Konaklama seçenekleri için uygun Kırklareli otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yakın bir zamanda Kırklareli'ne gidecekseniz eğer, bölgede yapılan aktivitelere katılıp günlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. İşte Kırklareli'nde yapılacak aktiviteler:

Şehrin her noktasında köy kahvaltısı yapabileceğiniz noktalar bulunuyor. Güzel bir köy kahvaltısıyla güne daha zinde başlayabilirsiniz. Kahvaltı saatinizi biraz uzatmanızı tavsiye ederiz, çünkü günün kalan saatlerinde yapacağınız aktiviteler sizleri çabuk acıktırabilir.

Limanköy ve Demirköy yaylalarını keşfe çıkabilirsiniz. Güzel bir yayla havası alacağınız Demirköy ve İğneada Limanköy'ün doğasında uzun yürüyüşler yaparken fotoğraf makinenizle gezdiğiniz yerleri fotoğraf karelerine yansıtmayı sakın unutmayın.

Dereköy Ormanları'da bisiklet turları yapılıyor. Kırklareli'nde gerçekleştireceğiniz en keyifli aktiviteler arasındaki bisiklet turlarına katılabilir ve doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kırklareli kamp ve karavan turizminde önemli bir yere sahiptir. Şehrin Kocakaynaklar, Dolapdere, Babaeski, Demirköy, Dereköy Ormanları ve Şeytan Deresi gibi bölgelerinde kamp kurabilir veya karavanınızla konaklayabilirsiniz.

Şehrin birbirinden güzel plajlarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Kıyıköy Kastro Sahili ve İğneada tertemiz plajlarıyla sizlere en güzel aktivitelerden birini sunuyor.

Kırklareli'ne özgü birçok el işlemeleri ve dokumalarında satın almayı sakın unutmayın. Bunların yanı sıra ahşap ev eşyalarından ve dokuma ürünlerinden de satın alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kırklareli'nde yemenizi tavsiye ettiğimiz birçok lezzet var. Bıldırcın kağıt kebabı, keşkek, zerde, plaska, kuru kaçamak, sulu kaçamak, çoban böreği, kaymakçına ve ısırgan otu çorbası denemenizi önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor.

Kanlıgeçit Höyüğü, Aşağı Pınar Höyüğü, Aya Nikola Manastırı Kırklareli, Pınarhisar Kalesi, Vize Kalesi'ni görmeden Kırklareli'nden kesinlikle ayrılmayın.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
İğneada Kıyıköy Turu
10

-

İğneada ve bölgesini gezmek isteyenler için alternatif olarak Demirköy Konaklamalı program yapılabilir. Hem Dupnisa Mağarasına yakın hem Istranca Dağlarının içinde olursunuz.... Alternatif olarak düşünülebilir...