Eğirdir Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Eğirdir civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Eğirdir Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Isparta’ya 35 km uzaklıkta yer alan ve muhteşem bir göle ev sahipliği yapan Eğirdir, ziyaretçilerine dolu dolu geçen bir seyahatin kapılarını açıyor.

Özellikle bahar aylarında bambaşka bir güzelliğe bürünen Eğirdir, kalabalık ve yoğun bir seyahat anlayışından çok uzak, kendinizle ve sevdiklerinizle baş başa kalacağınız, sakin bir tatil geçirmenize olanak sağlayan destinasyonların başında gelir. Ölmeden önce bir kez dahi olsa ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olan Eğirdir’de yapılacak şeyler nelerdir ve sizi nasıl bir seyahat bekliyor merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız yazıya kısaca bir göz atın.

Eğirdir Gölü:Eğirdir’de yapılacak olmazsa olmaz aktivitelerden biri şüphesiz Eğirdir Gölü’nü ziyaret etmek. Ülkemizin dördüncü büyük gölü olan Eğirdir Gölü’nde ekim ayının ortalarına kadar yüzülebiliyor. Mutlaka yüzülmesi gereken muhteşem plajlara ev sahipliği yapan gölde özellikle mavi bayraklı Altınkum Plajı’na seyahatinizde yer vermeyi ihmal etmeyin.

Bisiklet Turu:İçerisinde Canada ve Yeşilada adında iki adet ada bulunan Eğirdir Gölü’nde yapılacak aktivitelerden biri de ilçe merkezinden Yeşilada’ya doğru bir bisiklet turu yapmak. Doğanın içinde muhteşem bir gün geçirme olanağı sunan bu aktivite özellikle kalabalık arkadaş gruplarıyla yapıldığını bambaşka bir keyif veriyor.

Eğirdir Kalesi:Yapılış tarihi hakkında kesin bir bilgi olmayan Eğirdir Kalesi günümüze kadar gelmeyi başarmış ve görülmesi gereken yapılar arasında yer alıyor. Muhteşem bir manzaranın hakim olduğu kale, yıllar içerisinde Roma ve Bizans döneminde birkaç kez tadilat görmüş.

Tekne Turu:Eğirdir Gölü’nün muhteşem doğasına doyacağınız bu aktivite küçük motorlu teknelerle yapılmaktadır. Gölün hiç görmediğiniz rengine, manzarasına ve keşfedilmeyi bekleyen koyların muhteşemliğine hayran olacağınız tekne turu Eğirdir’de mutlaka yapılması gereken aktivitelerden bir diğeri. Koy ziyaretleri için yanınıza mayonuzu almayı ve bu sularda yüzmeyi ise sakın ihmal etmeyin.

Yazılı Kanyon:Isparta sınırları içerisinde yer alan Yazılı Kanyon ülkemizin sayılı yamaç paraşütü alanlarından biridir. Görülesi bir doğal ve tarihi güzelliğe sahip olan kanyon Eğirdir Gölü’nden kısa bir sürüş mesafesiyle ulaşılabilecek ir konumda yer alıyor. Eğer yamaç paraşütüne ilginiz varsa bu destinasyona seyahatinizde yer vermeyi ihmal etmeyin.

Günbatımı:Eğirdir Gölü’nde günbatımı bambaşka bir hale bürünür. Mutlaka deneyimlenmesi gereken bir manzaraya ev sahipliği yapan gölden ve Yeşilada’dan günbatımını izlerken keyifli bir akşam yemeği yemek bölgenin olmazsa olmaz aktivitelerinin başında geliyor.

Eğirdir Alt Bölgeleri

Yeşilada Otelleri
Daha fazla gör