Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Acıbadem Üniversitesi

+ 8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Acıbadem Üniversitesi Hakkında

Acıbadem Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 tarihinde İstanbul/Ataşehir’ de kurulan kâr amacı gütmeyen bir vakıf üniversitedir. Acıbadem Üniversitesi, Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan sağlık bilimleri alanında tematik bir üniversitedir.

Asıl amacı sağlık bilimleri alanındaki tüm bilim dallarını bir araya getirmek olan Acıbadem Üniversitesi, ana amacından sonra sağlık dışı alanlarda da eğitim vermeyi amaçlamaktadır. İstanbul Anadolu Yakası’ nda eğitim veren Acıbadem Üniversitesi, 100.

000 metrekare kapalı alana sahip, LEED Gold Sertifikalı Kerem Aydınlar Kampüsü ile akademik ve sosyal imkanları ile oldukça ilgi çekmektedir.

Acıbadem Üniversitesi, içerisinde yer alan Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik – Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi – CASE, sahip olduğu tüm departmanlar ile alanında dünyadaki en kapsamlı medikal eğitim merkezinden biri olmuştur.

Acıbadem Üniversitesi; 5 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve birçok farklı alanda projelerinin yürütüldüğü araştırma merkezleri eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Acıbadem Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?