Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Yıldız Teknik Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi - Görsel 1
Yıldız Teknik Üniversitesi - Görsel 2
Yıldız Teknik Üniversitesi - Görsel 3
Yıldız Teknik Üniversitesi - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Yıldız Teknik Üniversitesi Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi; İstanbul ili, Beşiktaş ilçesinde yer alan ve 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla eğitim-öğretim hayatına başlayan bir devlet üniversitesidir. Vilayet Nafıa İdarelerinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi, 22 Ağustos 1911 yılında eğitim hayatına başlamıştır.

Daha sonraki yıllarda 1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla, Yıldız Teknik Üniversitesi adını alan üniversite, Mühendislik Fakültesi; Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine ve Kimya olarak 4 fakülteye ayrılmış ve yeniden yapılanmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde şuan da; 11 fakülte, 2 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve yabancı diller yüksekokulu bulunmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi 36 binden fazla öğrenci ile eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir. Şehir merkezinde bulunan ve Yeni İstanbul Havalimanı'na 45 km uzaklıkta bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Yıldız Teknik Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?