Yıldız Teknik Üniversitesi

  • İstanbul / Beşiktaş / Beşiktaş Merkez
  • Yıldız, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi; İstanbul ili, Beşiktaş ilçesinde yer alan ve 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla eğitim-öğretim hayatına başlayan bir devlet üniversitesidir.

Vilayet Nafıa İdarelerinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi, 22 Ağustos 1911 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Daha sonraki yıllarda 1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla, Yıldız Teknik Üniversitesi adını alan üniversite, Mühendislik Fakültesi; Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine ve Kimya olarak 4 fakülteye ayrılmış ve yeniden yapılanmıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde şuan da; 11 fakülte, 2 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve yabancı diller yüksekokulu bulunmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi 36 binden fazla öğrenci ile eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir.

Şehir merkezinde bulunan ve Yeni İstanbul Havalimanı'na 45 km uzaklıkta bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın