Yalova Restoran

  • Çanakkale
  • Yalı Caddesi Gümrük Sokak No:7

Yalova Restoran

Dedem Ziya Sürgit 1940 yılında bir restaurant kurarken daha sonra adının Yalova olacağını bilmiyordu.

Çevrenin de ısrarlı deyişleri ile tek tekçi olarak kurulan bu yer Ziya'nın Yeri olarak anılıyordu. Ama yine aynı çevre hatta yakın arkadaşlarının baskısıyla Ziya'nın Yeri'ni Yalova'ya terk etti.

Bu dedemin en yakın arkadaşının köyünün ismiydi. Yakın arkadaş bu Tek Tekçi başlayıp zamanla sabahları çorba, öğle yemekleri derken lokanta haline dönüşen yere kendi köyünün ismini uygun görmüştü.

Dedem vefat edince, babam Şeref ve amcam Mehmet tarihi Yalı Hanı'nın çarşıya bakan tarafında Yalova'yı bir süre daha işlettikten sonra, şimdiki yeri olan tarihi balık halinin üst katına turistik restaurant olarak taşıdı

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Şehre yakışmayan bir yer
2

-

Keşke bu mekanla ilgili yorumları gitmeden önce okusaymışım. Verdiğim paraya mı yanayım, yaşattıkları can sıkıntısına mı bilemiyorum. Bu şehre asla yakışmayan bir yer. Kesinlikle uzak durun.

2
Çok kötü
4

-

Ben ve arkadaşım şu anda Yalova Restoran'da yemek yiyoruz ve salatadan kocaman kurt çıktı. Şoktayız. Garsonu çağırıp verdik salatayı. Gayet rahat bir şekilde aldı götürdü. Yenisini istemiyoruz dedik. Tamam dedi. Bir özür bile dilemedi. Valla böyle işletmeler kapatılsın arkadaşlar.