Üzüm Kızı Meyhane

₺ ₺ ₺ ₺
Deniz Mahsülleri + 3
Bu restaurant menüleri Deniz Mahsülleri,Salata,Tatlı mutfak türlerinden oluşmaktadır.
+ 8 Fotoğraf
3.5/5
Çok İyi
8 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Üzüm Kızı Meyhane Hakkında

Üzüm Kızı markalı rakıyı zamanın meşhur şairi Hüseyin Rıfat üretiyordu. Ürettiği bu rakının etiketlerinin üzerine kendi yazdığı dörtlükleri bastırırdı; O kadar tatlı ve hoştur ki rakım İki zıkkımlanırım bir satarım. Bunu takdir ederek her içenin Canının üstüne canlar katarım! Halis-üd-dem bir üzüm mahsulüdür, Saf bir meydir, bunun bir şişesi Derdi eksiktir; hele hergün içen Kimsenin kalmaz gönül endişesi! Bir görüşte namımı mirim, deme: "Kim bu mahluk-ı acip, aya neci?" Bulmayınca şairiyetten gıda Oldum işte ben de bi meyhaneci! Üzüm Kızı Meyhane’yi de Ali Armağan açmış, Akdeniz’in güzel cenneti Antalya’nın Kaş’ında. 2013 yılında ise Bodrum Gümüşlük’e taşınmıştır. Hizmetine burada devam etmektedir. Usta eller mutfakta, üzümün en tatlı mayhoşluğu damaklarda...

Yorum / Değerlendirme

3.5/5
Çok İyi
8 değerlendirme
Üzüm Kızı Meyhane
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
21.08.2013
Misafir
Tatlı bir meyhane havasından uzak
Üzüm Kızı Meyhane, Gümüşlük sahilindeki vasat mekanlardan biri. Sahil bandında yürüdüğünüzde öyle güzel mekanlar, restoranlar görüyorsunuz ki burası diğerlerinin yanında biraz kötü kalıyor. Öncelikle diğer mekanlar gibi, ayaklarınıza deniz suyu değmiyor. Çünkü kaldırımın üst kısmında oturuyorsunuz. Gümüşlük'te meyhane bence biraz loş olmalı ama burası bildiğiniz aydınlık. Aydınlık olunca da arka tarafta açıkta olan mutfağı görüyor, mutfaktaki telaşeyi hissediyorsunuz. Müzikleri güzeldi ama tatlı bir meyhane havasından uzak. O akşam rakı-meze tercih ettik. Mezeleri de normal, öyle çok lezzetli, aman aman diyemeyeceğim. Hemen her yerde bulabileceğiniz klasik mezeler var. Artısı tatlı ve ilgili garsonu olabilir. Ha bir daha gider miyim? Yok, denenecek onlarca yer varken gitmem kesinlikle.
2/5 Ortalama
21.08.2013
Editor
Tatlı bir meyhane havasından uzak
Üzüm Kızı Meyhane, `Gümüşlük` sahilindeki vasat mekanlardan biri. Sahil bandında yürüdüğünüzde öyle güzel mekanlar, restoranlar görüyorsunuz ki burası diğerlerinin yanında biraz kötü kalıyor. Öncelikle diğer mekanlar gibi, ayaklarınıza deniz suyu değmiyor. Çünkü kaldırımın üst kısmında oturuyorsunuz. Gümüşlük'te meyhane bence biraz loş olmalı ama burası bildiğiniz aydınlık. Aydınlık olunca da arka tarafta açıkta olan mutfağı görüyor, mutfaktaki telaşeyi hissediyorsunuz. Müzikleri güzeldi ama tatlı bir meyhane havasından uzak. O akşam rakı-meze tercih ettik. Mezeleri de normal, öyle çok lezzetli, aman aman diyemeyeceğim. Hemen her yerde bulabileceğiniz klasik mezeler var. Artısı tatlı ve ilgili garsonu olabilir. Ha bir daha gider miyim? Yok, denenecek onlarca yer varken gitmem kesinlikle.
2/5 Ortalama
21.08.2013
Misafir
Tavsiye etmem
Kaş'ın en sevilen mekanlarındandı Üzüm Kızı, bu yıl Gümüşlük'e taşındı. Fakat kalitesini ve keyifli ortamını da maalesef Kaş'ta bırakmış. Ortam ve mekan dökülüyor, servis zayıf. Balık yemedik; sadece mezelerden tattık. Fakat mezeler de herhangi bir restoranda yiyebileceğiniz sıradan lezzetlere sahipti. Gümüşlük'teki diğer mekanlarla kıyasladığınızda son tercih bile olamaz bence. Fiyatlar ise Gümüşlük ortalamasının altında.
2/5 Ortalama
21.08.2013
Zeynep Hüvel Keleş
Tavsiye etmem
`Kaş`'ın en sevilen mekanlarındandı Üzüm Kızı, bu yıl `Gümüşlük`'e taşındı. Fakat kalitesini ve keyifli ortamını da maalesef Kaş'ta bırakmış. Ortam ve mekan dökülüyor, servis zayıf. Balık yemedik; sadece mezelerden tattık. Fakat mezeler de herhangi bir restoranda yiyebileceğiniz sıradan lezzetlere sahipti. Gümüşlük'teki diğer mekanlarla kıyasladığınızda son tercih bile olamaz bence. Fiyatlar ise Gümüşlük ortalamasının altında.
5/5 Mükemmel
31.03.2013
Misafir
Rakınız hiç bitmesin isteyeceksiniz :)
Kaş'a giden herkesin mutlaka uğraması gereken eşsiz bir meyhane. Rakınızı yudumlarken kendinizi müziğe kaptırıp gidebilirsiniz. Harika mezelerinin tadına doyamayacaksınız ve eminim Üzüm Kızı Meyhane sizde de bende olduğu gibi bağımlılık yapacak. :)
Daha fazla yorum gör