Ulupelit Köyü

+ 7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Ulupelit Köyü Hakkında

Şile’de bulunan Ulupelit Köyü, şehrin kalabalığından saklanmış, yeşilliklerin arasına gizlenmiş bir yerdir. Ulupelit Köyü\’nde hizmet veren otel ise Casa Lavanda Boutique Hotel & Restaurant\’tır. Köyün 30 haneden oluşması ve toplamda nüfusunun 300 kişiyi bulması köydeki genç nüfusun İstanbul’a göç etmesinden kaynaklanmaktadır. Ulupet Köyü’nün kökeni Artvin olup, geçim kaynakları ormancılıktır ve burada yetişen meşe odunu oldukça kıymetlidir. Fakat son 2 yılda 2 hane bahçe bitkisi seracılığına yönelmiştir. Köyde yaşayan insanlarında ev ve toprak satımı vardır. Buradan ev alanlar genellikle hafta sonu kullanmak için bu köye yönelmektedirler ve genellikle öğretim üyeleri ve doktorların talepleri fazladır. Özellikle hafta sonları şehrin gürültüsünden kaçıp dinlenmek istiyorsanız Ulupelit Köyü size istediğiniz rahatlığı verecektir. Şile\’de bulunan Akçakese Köyü\’nü ve Şile Kalesi\’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Ulupelit Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
21.05.2016
ALPER
Müthiş bir yer
Şile’de böyle bir yer olduğunu bilmiyordum. Müthiş bir yer. Özellikle yeni evliler hafta sonu için kaçamak yapılacak en ideal yerlerden biri.
5/5 Mükemmel
21.05.2016
ALPER
Müthiş bir yer
`Şile`’de böyle bir yer olduğunu bilmiyordum. Müthiş bir yer. Özellikle yeni evliler hafta sonu için kaçamak yapılacak en ideal yerlerden biri.
5/5 Mükemmel
13.04.2016
ailar habibzadeh
Mükemmel bir yer
Müthiş, mükemmel bir yer. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Normalde yorum yazmayanlardanım ama dayanamadım.
5/5 Mükemmel
15.05.2013
Misafir
Ulupelit Köyü
[url= http://agva.neredekal.com/otelleri/] Ağva otellerinden birinde konaklamayı planlıyorsanız eğer Ulupelit Köyü'nü es geçmeyin. Arabanızla geçerken buraya da bir uğrayın.
5/5 Mükemmel
15.05.2013
Ece Kaya
Ulupelit Köyü
[url= http://agva.neredekal.com/otelleri/] Ağva otelleri[/url]nden birinde konaklamayı planlıyorsanız eğer Ulupelit Köyü\'nü es geçmeyin. Arabanızla geçerken buraya da bir uğrayın.