Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Tuzla Sahili

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Tuzla Sahili Hakkında

Tuzla sahili, İstanbul’ a bağlı Tuzla ilçesindedir. Tuzla sahil şeridi çok uzun olmamakla birlikte kendine has bir sahil şerididir. İlçenin toplam sahil şeridi 25 kilometredir. İstanbul’ un doğu sahil şeridinin başlangıç noktası Tuzla sahilidir.

Tuzla sahil yolu üzerinde sahil şeridinin tam karşısında konumlanmış, yol kenarı boyunca özel lezzetler tadabileceğiniz restoranlar, sevdiklerinizle hoş sohbetler edip vakit geçirebileceğiniz kafeteryalar ve publar bulunmaktadır. Tuzla\’ ya İstanbul\’ dan toplu taşıma araçlarıyla karşılıklı seferler düzenlenmektedir. İETT\’ nin vermiş olduğu bu hizmet ile ulaşım oldukça kolaydır.

Tuzla\’ nın diğer bir dikkat çeken tarafı da tarihi kaplıcalarıdır. Ayrıca; Türkiye\’ nin ilk Formula 1 pistine yani İstanbul Park Pist\’ ine ve ülkemizin en büyük tersanesine ev sahipliği de yapmaktadır, Tuzla. Tuzla sahil kenarında denizin doldurulması ile yapılan, herkesin faydalanabileceği bir sahil parkı mevcuttur.

Tuzla Sahil parkı şehrin yoğun trafiği, gürültüsü ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için ideal bir lokasyondur. İstanbul Anadolu yakasının diğer ilçelerinde bulunan sahil şeritlerinden farklılaşan Tuzla sahilinin huzurlu ve sessiz ortamıyla sizi hep kendine çekeceğinden eminiz.

Yorum / Değerlendirme

Tuzla Sahili
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?