Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Turkcell Kuruçeşme Arena

+ 6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Turkcell Kuruçeşme Arena Hakkında

Turkcell Kuruçeşme Arena, İstanbul Avrupa Yakası'nda yer alıyor. Ortaköy sahilinde geniş bir alanı kapsıyor. Ortaköy ve Arnavutköy arasındaki bölgede bir konumda bulunur. İstanbul’un en gözde mekanlarından olan Turkcell Kuruçeşme Arena, 2005 yılında etkinliklere ve konserlere ev sahipliği yapması amacıyla açılıyor. Alan konserlerin içeriğine göre ayakta ve oturacak şekilde dizayn ediliyor. Büyük bir alana sahip olan Turkcell Kuruçeşme Arena açıldığı günden bugüne onlarca etkinliğe ve konsere ev sahipliği yapıyor. 2012 yılında farklı projeler için kapatılıyor. Fakat istenilen projeler gerçekleşmeyince 2021 yılında yeni yüzüyle tekrardan kullanıma açılıyor. Turkcell Kuruçeşme Arena, müzik severlere yeni bir heyecan olurken İstanbul’da hareketli gece hayatına yeni bir mekan daha kazanmış oluyor. İlk açıldığı günden bu güne ilgi ile takip edildiğini ve gerçekleşen konserlere katılımın büyük olduğunu söylersek yanlış olmaz. Alan yerli ve yabancı birçok stara ev sahipliği yapmakta. Konserler, özel davetler gibi etkinliklerde her zaman ilk akla gelen yerlerden biri. Turkcell Kuruçeşme Arena, büyük bir sahneye ve konser alanına sahip. Tamamen açık olan alanda konserlerin konseptine göre ayakta ve oturmalı şekilde bilet satışı yapılıyor.

Turkcell Kuruçeşme Arena ve Eğlence

Turkcell Kuruçeşme Arena konserleri her zaman akılda kalan ve katılanların çok eğlendiği etkinlikler oluyor.

  • Boğazın yanı başında deniz havası ile sevdiğiniz bir sanatçıyı dinlemek çok keyifli oluyor.
  • Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir şekilde konserler oluyor.
  • İstanbul’un bu yoğun konser temposuna ev sahipliği yapan alanlar arasında Turkcell Kuruçeşme Arena, eşsiz konumu ile bir adım öne çıkıyor.
  • Burada gerçekleşen konserlerin havası her zaman çok başka oluyor. Müzik severler boğaz havasında sevdikleri sanatçıyı dinleyerek ve eşlik ederek unutulmaz saatler geçiriyor.
  • Hayatları boyunca hep akıllarda kalacak hatıralar biriktiriyorlar.
  • Yerli ve yabancı birçok sanatçının konserleri burada gerçekleşiyor.

Bu yaz, tekrardan açıldığı 2021’den itibaren ikinci yaz dönemi ile yoğun bir konser programına ev sahipliği yapıyor.

Ulaşım olarak oldukça rahat bir konumda bulunan alan Turkcell Kuruçeşme Arena nerede sorusuna İstanbul’un kalbinde bir noktada bulunan Ortaköy'de diyebiliriz. Ortaköy ve Arnavutköy gibi iki güzide semtin tam ortasında yer alan Turkcell Kuruçeşme Arena sahip olduğu konumu ile ziyaretçilere rahat bir ulaşım imkanı da sunuyor. Bulunduğu bölge İstanbul’un sahip olduğu hareketli noktalardan biri. Gecesi ayrı gündüzü ayrı yoğunlukta ve heyecanda olan bölge, hem yerli halk hem de İstanbul'u gezmek için gelen insanların sıklıkla ziyaret ettiği bir nokta. Turkcell Kuruçeşme Arena’da bu hareketliliğe ve eğlence dünyasına, ev sahipliği yaptığı etkinliklerle katkıda bulunuyor. Konaklamak isterseniz İstanbul Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Turkcell Kuruçeşme Arena’ya Ulaşım

Turkcell Kuruçeşme Arena’ya ulaşmanın birçok yolu var. Seçenekler alana hangi noktadan gideceğinize göre değişmekte. Ortaköy’de bulunan alan ulaşım için karayolu ve denizyolu olmak üzere iki farklı seçenek sunmakta. “Turkcell Kuruçeşme Arena'ya nasıl gidilir?” sorusuna cevap bulmak için konumunuzun neresi olduğu oldukça önemli. Ortaköy merkezi konumuyla ulaşımı kolaylaştırıyor.

  • Anadolu Yakası'ndan gelecekler için bulundukları bölgeden Beşiktaş veya Ortaköy'e gelen bir otobüs ile ulaşım sağlayabilirler.
  • Alana yakın bir konumda inerek Muallim Naci Caddesi üzerinde bulunan Turkcell Kuruçeşme Arena’ya kolaylıkla ulaşabilirler.
  • Deniz yolu ulaşımında Arnavutköy ve Beşiktaş vapur iskelelerinden ulaşım sağlanabiliyor. Arnavutköy daha yakın olduğundan bu hattı tercih edenler vapurdan indikten sonra yürüyerekte kolaylıkla alana varabilirler.
  • Beşiktaş üzerinden gelenler ise Kuruçeşme yönünde bir otobüse binerek alana geçebilirler. 

Ulaşım ile ilgili ya da diğer konularla ilgili sormak istediğiniz sorularınız var ise Turkcell Kuruçeşme Arena telefon numarası üzerinden yetkililerden bilgi alabilirsiniz.  İstanbul aktivite olarak zengin bir şehirdir. İstanbul Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler sayfasından kendinize yeni etkinlikler bulabilirsiniz. 

Yorum / Değerlendirme

Turkcell Kuruçeşme Arena
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?