Teşvikiye Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Teşvikiye Hakkında

Alışveriş ve iş merkezlerinin yoğun olarak yer aldığı Teşvikiye, İstanbul'un en hareketli ve canlı semtlerinden biri…

İstanbul'un Şişli ilçesinde yer alan Teşvikiye, 1954 yılına kadar Beşiktaş'a bağlıydı. Ancak aynı tarihte Şişli'nin ilçe olmasıyla birlikte Şişli'ye bağlandı. Teşvikiye'nin güneyinde Vişnezade ve Muradiye, batısında Harbiye, kuzeyinde ise Meşrutiyet Mahallesi bulunuyor. Tarihi ve coğrafi özellikleri ile Teşvikiye, Nişantaşı'yla büyük ölçüde benzerlikler taşıyor. Zaten bu iki semt birbiriyle iç içe geçmiş durumda.

Teşvikiye'nin bugün bu denli gelişmesinin en büyük nedenlerinden biri Teşvikiye Camii olarak görülüyor. Osmanlı Padişahı III. Selim döneminde bir avlanma ve nişan talimi alanı olan anıt taş, bugün Teşvikiye Camii'nin avlusunda yer alıyor. Teşvikiye Camii, 1794 – 1795 yıllarında mescit olarak yapılmış. Sonrasında ise 1853 – 1854 yıllarında Padişah Abdülmecit tarafından yenilenmiş ve böylece Teşvikiye'deki yerleşim hızlı bir şekilde artmaya başlamış.

1920'li yıllarda Taksim – Şişli güzergahındaki gelişmenin etkisiyle Teşvikiye, bugünkü ana caddeden başlayarak hızla apartmanlaşmaya başladı diyebiliriz. Bu durumdan, 1950'lerde o güne kadar eski yapısını korumaya devam eden eski sokaklarda etkilendi elbette. Mesela Topağacı, 1960'ların başına kadar kırsal görünümünü koruyordu ancak o da apartmanlaşma sürecine yenik düştü.

İstanbul'un orta ve üst gelirli kimselerin ikamet ettiği Teşvikiye, Nişantaşı ve Osmanbey'den de etkilenerek şehrin en önemli alışveriş ve iş merkezi haline geldi. Teşvikiye bugün, çeşitli mağazalara, restoranlara ve barlara ev sahipliği yapıyor.

Teşvikiye Gezilecek Yerler

Teşvikiye Otel Fiyatları

İstanbul'un en hareketli noktalarından biri olan Teşvikiye'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor.

Daha çok yüksek gelirli kimselerin ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Teşvikiye, bugünlerde İstanbul'un en önemli alışveriş ve iş merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Teşvikiye semti, aynı adı taşıyan Teşvikiye Cami ile bilinir.

Bu anlamda Teşvikiye'de pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Apart otellerden kent otellerine, 3 ve 4 yıldızlı otellerden 5 yıldızlı otellere kadar birçok konaklama seçeneği mevcut Teşvikiye otelleri arasında.

Teşvikiye otelleri, İstanbul'da lüks konaklama deyince akla ilk gelen konaklama seçeneği olarak öne çıkıyor. Misafirlerine çeşitli olanaklar sunan Teşvikiye otelleri, şehirde modern konaklama anlayışının en iyi örneklerini teşkil ediyor. Teşvikiye otellerinde konakladığınız süre boyunca Nişantaşı'na sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Teşvikiye otelleri, İstanbul'un en gözde bar ve restoranlarına da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Teşvikiye otelleri, araç kiralama ve tur masası gibi hizmetler de sunuyor misafirlerine.

Siz de, İstanbul'da hem modern, hem de merkezi bir konaklama yapmak istiyorsanız eğer, Teşvikiye'yi tercih edebilir ve Teşvikiye otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Çevresinde bulunan İstanbul'un en gözde semt ve ilçeleri, İstanbul'a gelen ziyaretçilerin Teşvikiye bölgesinde konaklamalarına sebep olmaktadır. Teşvikiye otel fiyatları çevresinde bulunan mevkilerdeki tesislerle çok fazla farklılık göstermez.

Semtin gelişmesine etkisi büyük olan ilk yapı Teşvikiye Camii'dir. 1794-1795 yıllarında bir mescit olarak yapılan Teşvikiye Cami 1853-1854 yıllarında padişah Abdülmecit emri ile yenilenmiştir. Teşvikiye semtinde iki önemli ve tarihi taş bulunmaktadır. Bu taşların üzerinde ise; Eser-i Avatıf-ı Mecidiye Mahalle-i Cedide-i Teşvikiye ibaresi yer alır. Anlamı ise; ‘'Abdülmecid'in karşılıksız iyilikseverliğinin eseri olan yeni Teşvikiye mahallesi' demektir. Bu taşlarda geçen ‘Teşvikiye' kelimesiyle burada bir mahalle kurulmasının padişahça da teşvik edildiği anlatılmaktadır.

Teşvikiye bölgesinde pek çok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Yıldızlı oteller, butik oteller, pansiyonlar gibi birçok tesis bu bölgede yer almaktadır. Bu alternatifler tesislerden ötürü Teşvikiye otel fiyatları birbirlerinden farklıdır. Teşvikiye otel fiyatları yaz sezonunda, kış sezonuna göre biraz daha artmaktadır.

Teşvikiye bölgesinde bulunan tesislerde yoğun ilgiden dolayı doluluk oranı çoğu zaman maksimum seviyede olmaktadır. Bu mevkide konaklamayı düşünen ziyaretçilere tavsiyemiz hem doluluktan hem de artan Teşvikiye otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırmalarıdır.

Teşvikiye Otel Yorumları

10

Grand Karaca Otel

Yağmur Bayçöl - 18 Ocak 2020, Cumartesi 14:56

Kaliteli bir otel

Kaliteli bir otel. Uygun fiyatlı. 👏👍👌

10

Fraser Place Anthill İstanbul

Aysel ozden - 16 Ocak 2020, Perşembe 14:04

Bizi evimizde hissettirdi

Ailemle güzel bir vakit geçirdik. Herkese tavsiye ederim. Yemekler lezzetli, çalışanların güler yüzlü hizmeti bizi evimizde hissettirdi.

10

The Place Suites

Nilüfer Doğuş - 18 Kasım 2019, Pazartesi 11:22

Sıcak ve güzel bir tesis

3 gece kalmak üzere geldiğimiz otelde 10 gün kaldık. O kadar sıcak ve güzel bir tesis ki tatil programımızı değiştirmemize ve İstanbul'da kalmamıza sebep oldular. Bu arada kesinlikle mutfakları da çok leziz. Teşekkürler. :)

9

Radisson Blu Hotel İstanbul Şişli

şebnem motie - 7 Kasım 2019, Perşembe 11:06

Kahvaltısı muhteşemdi

Sakine Hanım'a teşekkürlerimi iletmek isterim. Çok iyi ilgilendiler. Otelin kahvaltısı da muhteşemdi.

1

White Monarch Hotel

Emrah - 3 Kasım 2019, Pazar 00:25

Fotoğraflar ile alakası yok

Otelin fotoğraflar ile alakası yok. Odalar kötü kokuyor. Günlük temizlik berbat. Odalar çok dar. Havlular lekeli, yastıklar lekeli, çarşaflar lekeli, odada elbise dolabı yok, odalar havasız… Personellerden ütü talep ediyoruz 1 adet var fakat nerede olduğunu bilmiyorum diyebiliyorlar. Kalabalık grup olarak kaldık. İlgili şikâyetleri her gün tekrarlamamıza rağmen değişen hiçbir şey yok. Özet olarak berbat.

1

Orya Hotel

Elanur karagöz - 30 Ekim 2019, Çarsamba 17:09

İlgili değiller

Bizde hastanenin yakınında diye o oteli tercih ettik; fakat çok kötüydü her şey. İlgili değiller.

10

Grand Elmira Suites

bayram zadeh - 9 Eylül 2019, Pazartesi 23:39

Konumu oldukça merkezi

Odalar çok temiz ve ferah, yataklar çok konforlu, konumu oldukça merkezi, uzun süre konaklama için birebir.

3

Luxx Suite

Mete yılmaz - 28 Nisan 2019, Pazar 12:40

Ücretin yarısını hak ediyor

Verilen oda gayet güzeldi. Çalışanlar da gayet iyi; ancak oda dışında hizmetlerde eksiklikler var. Yeni açılmış anladığım kadarıyla. İçeride tadilat malzemeleri kalmış. Temizlik vesaire de eksik kalmıştı. Buzdolabı var ama içi boş. Etrafta zaten bakkal, market yok. Gecenin bir yarısı susuzluktan biçare kaldık. Duşta sıcak su yok. Şampuan, duş jeli, sabun, tuvalet kağıdı da yoktu. Görevli arkadaşları aramak için odada telefon da yok. Biraz sıkıntılı bir tesis. Ücretin belki de yarısını hak eden bir tesis.

9

AG Şişli Hotel

Erdem yilmaz - 16 Nisan 2019, Salı 10:41

Bence çok güzel

Huzur verici, farklı konseptlerde odaları var. Ev gibi samimi ve aileye uygun bir otel. Ayrıca ekonomik, temiz. Bence çok güzel.

9

BC Burhan Çaçan Hotel & Spa & Cafe

orhan degirmenci - 11 Nisan 2019, Perşembe 19:47

Çok memnun kaldım

5-10 Nisan arası konakladım. Ufak tefek eksiklerine rağmen, mesela internet, çok memnun kaldım. Personelin hepsi güler yüzlü, candan ve yardımcılar. SPA hizmeti de veriyorlar, bu da bir artı. Diğer artısı Taksim Meydanı'na sadece 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde. Gençliğimin efsanesi, büyük halk müziği sanatçımız, o eşsiz ses, aynı zamanda otelin sahibi, güzel yürekli insan Burhan Çaçan ile tanışmak güzelliğe ayrı bir güzellik kattı (umarım kestane şekerinin tadını beğenmiştir :)). Herkese tavsiye ederim.