Teşvikiye Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Teşvikiye Otel Fiyatları

İstanbul'un en hareketli noktalarından biri olan Teşvikiye'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Teşvikiye, Harbiye ve Nişantaşı'na yakınlığı ile oldukça hareketli bir semt.

Daha çok yüksek gelirli kimselerin ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olan Teşvikiye, bugünlerde İstanbul'un en önemli alışveriş ve iş merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Bu anlamda Teşvikiye'de pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Apart otellerden kent otellerine, 3 ve 4 yıldızlı otellerden 5 yıldızlı otellere kadar birçok konaklama seçeneği mevcut Teşvikiye otelleri arasında.

Teşvikiye otelleri, İstanbul'da lüks konaklama deyince akla ilk gelen konaklama seçeneği olarak öne çıkıyor. Misafirlerine çeşitli olanaklar sunan Teşvikiye otelleri, şehirde modern konaklama anlayışının en iyi örneklerini teşkil ediyor. Teşvikiye otellerinde konakladığınız süre boyunca Nişantaşı'na sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Teşvikiye otelleri, İstanbul'un en gözde bar ve restoranlarına da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Teşvikiye otelleri, araç kiralama ve tur masası gibi hizmetler de sunuyor misafirlerine.

Siz de, İstanbul'da hem modern, hem de merkezi bir konaklama yapmak istiyorsanız eğer, Teşvikiye'yi tercih edebilir ve Teşvikiye otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Teşvikiye Otel Fiyatları

Teşvikiye semti, aynı adı taşıyan Teşvikiye Cami ile bilinir.

Teşvikiye, İstanbul Avrupa yakasında bulunan Şişli‘ye bağlı bir semttir. Teşvikiye semti, güneyinde Vişnezade ve Muradiye mahalleleri, batısında Harbiye, kuzeyinde ise Meşrutiyet mahallesi ile komşudur. Teşvikiye semti, hem kuruluşu ve tarihi hem de coğrafi ve idari sınırları Nişantaşı ile iç içe geçmiştir.

Çevresinde bulunan İstanbul'un en gözde semt ve ilçeleri, İstanbul'a gelen ziyaretçilerin Teşvikiye bölgesinde konaklamalarına sebep olmaktadır. Teşvikiye otel fiyatları çevresinde bulunan mevkilerdeki tesislerle çok fazla farklılık göstermez.

Semtin gelişmesine etkisi büyük olan ilk yapı Teşvikiye Camii'dir. 1794-1795 yıllarında bir mescit olarak yapılan Teşvikiye Cami 1853-1854 yıllarında padişah Abdülmecit emri ile yenilenmiştir. Teşvikiye semtinde iki önemli ve tarihi taş bulunmaktadır. Bu taşların üzerinde ise; Eser-i Avatıf-ı Mecidiye Mahalle-i Cedide-i Teşvikiye ibaresi yer alır. Anlamı ise; ‘'Abdülmecid'in karşılıksız iyilikseverliğinin eseri olan yeni Teşvikiye mahallesi' demektir. Bu taşlarda geçen ‘Teşvikiye' kelimesiyle burada bir mahalle kurulmasının padişahça da teşvik edildiği anlatılmaktadır.

Teşvikiye bölgesinde pek çok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Yıldızlı oteller, butik oteller, pansiyonlar gibi birçok tesis bu bölgede yer almaktadır. Bu alternatifler tesislerden ötürü Teşvikiye otel fiyatları birbirlerinden farklıdır. Teşvikiye otel fiyatları yaz sezonunda, kış sezonuna göre biraz daha artmaktadır.

Teşvikiye bölgesinde bulunan tesislerde yoğun ilgiden dolayı doluluk oranı çoğu zaman maksimum seviyede olmaktadır. Bu mevkide konaklamayı düşünen ziyaretçilere tavsiyemiz hem doluluktan hem de artan Teşvikiye otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırmalarıdır.