Sivas Tren Garı

Sivas Tren Garı
Sivas Tren Garı - Görsel 1
Sivas Tren Garı - Görsel 2
Sivas Tren Garı - Görsel 3
Sivas Tren Garı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Sivas Tren Garı Hakkında

Sivas Tren Garı, Sivas ili merkezine bağlı Kadıburhanettin Mahallesi’ nde bulunan bir demiryolu istasyonudur. Sivas; Türkiye’ nin İç Anadolu Bölgesi’ nde yer alan, merkez ilçe ile beraber toplam 17 ilçeye sahip bir ildir. Sivas’ ta bulunan istasyon, 1930 yılında inşa edilmiştir.

Şehir merkezinde bulunan Sivas Tren İstasyon’ undan, birçok yere kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. İstasyon, birçok otele sadece yürüme mesafesindedir. Aynı zaman Sivas Tren Garı, Sivas 4 Eylül Stadyumu’ nun karşısında yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ na ait olan istasyon; Doğu Ekspresi, Güney Kurtalan Ekspresi, Van Gölü Ekspresi ve Divriği Sivas Treni ile 4 hatlı olarak hizmet vermektedir. 7/24 açık olan istasyonda, seyahat kartı satış noktaları ve engelli erişimine uygun alanlar bulunmaktadır.

Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan ve Sivas Otogarı’ na sadece 3 km uzaklıkta bulunan Sivas Tren Garı’ na, farklı bölgelerden özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Sivas Tren Garı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?