Sinop Üniversitesi

Sinop Üniversitesi
Sinop Üniversitesi - Görsel 1
Sinop Üniversitesi - Görsel 2
Sinop Üniversitesi - Görsel 3
Sinop Üniversitesi - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Sinop Üniversitesi Hakkında

Sinop Üniversitesi, Sinop ili merkezine bağlı bulunan bir devlet üniversitesidir.

2007 yılında kurulan Sinop Üniversitesi, ‘’ Sinop Üniversitesi’ nin kurumsal kimliğini ön plana çıkararak ülke düzeyinde en çok tercih edilen, uluslararası düzeyde de en çok tanınan üniversiteler arasında olmasını sağlamak, hizmet ve eğitim alanlarında yapılan çalışmalar ile gelişen olayları, her türlü iletişim aracını kullanarak dünyada, ülkemizde ve üniversite içerisinde, en iyi biçimde, zamanında ve doğru bir biçimde duyurmaktır’ ’ vizyonuna sahiptir.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan 17 yeni üniversiteden biri olarak, Sinop’ ta kurulan Sinop Üniversitesi, 538 öğretim elemanı ile yaklaşık 11. 000 öğrencisine; 9 fakülte, 1 enstitü, 4 yüksekokul ve 7 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim sağlamaktadır.

Sinop Üniversitesi aynı zamanda bünyesinde Erasmus, Farabi ve Mevlana Değişim Programlarını da bulundurmaktadır. Sinop şehir merkezine oldukça yakın olan ve Sinop Havalimanı’ na 5 km mesafede bulunan Sinop Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Sinop Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?