Toplantı ve Organizasyon (1)
Poi (8)

Side Müzesi

+ 9 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Side Müzesi Hakkında

Side Antik Kenti’nde Roma dönemine ait antik hamamın üzerinde yer alan Side Müzesi, esasen günümüze yakın olan 1960 – 1961 tarihleri arasında restore edilerek müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. Tarih meraklıları için tam bir cennet olan müzede çok sayıda sütun, büst, yazıt, heykel, sütun başlığı ve lahit yer almaktadır. Bugün Side Müzesi’nde sergilenen eserlerin önemli bir kısmı 1947 ve 1967 yılları arasında yapılan kazı çalışmaları sonucu bulunmuştur. Side’nin önemli buluntularına ev sahipliği yapan ve tarihe ışık tutan Side Müzesi’ndeki en çok dikkat çeken eser ise deniz tanrısı Poseidon’un mitolojik frizleridir. Müze Manavgat’a yalnızca 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Side seyahatiniz sırasında mini bir kültür turu yapmak isterseniz müzenin yanı sıra Side Apollon Tapınağı ve Side Antik Tiyatrosu’nu da seyahat planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Side Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
14.05.2013
Misafir
Side Müzesi
Side otel fiyatları çeşitliliğinden dolayı oldukça uygun. Side otellerinden birinde konaklama niyetiniz varsa eğer gezi listenize bu bölgeyi eklemeyi unutmayın.
5/5 Mükemmel
14.05.2013
Ece Kaya
Side Müzesi
Side otel fiyatları çeşitliliğinden dolayı oldukça uygun. [url= http://side.neredekal.com/otelleri/] Side otelleri[/url]nden birinde konaklama niyetiniz varsa eğer gezi listenize bu bölgeyi eklemeyi unutmayın.