Sakıp Sabancı Müzesi

  • İstanbul / Sarıyer
  • Emirgan Mah. Sakıp Sabancı Cd. No:42 34467

Sakıp Sabancı Müzesi

Boğaziçi'nin en güzel yerlerinden biri olan Emirgan semtinde yer alan Sakıp Sabancı Müzesi özellikle son yıllarda yakaladığı uluslararası standartları ile hem ülkemizin hem de dünyanın önemli müzelerinden biri haline geldi.

Uzun yıllar Mısırlı Hidiv ailesinin kullandığı köşk 1950'de Sabancı ailesi tarafından satın alındı. Sakıp Sabancı'nın ölümüne dek yaşamını sürdürdüğü köşk, 1998 yılında içindeki eserler ile birlikte müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi'ne devredildi.

Bahçesindeki at heykeli sebebiyle "Atlı Köşk" olarak da bilinen müze binası 2002 yılında ziyarete açıldı. Hizmete açıldığı günden bu yana da Dali, Picasso, Rodin ve Rembrant gibi efsanelerin eserlerini ülkemize getirdi.

İstanbul'un en güzel semtlerinden biri olan Emirgan'daki Sakıp Sabancı Müzesi, zengin koleksiyonu, ev sahipliği yaptığı önemli uluslararası sergiler, bünyesinde düzenlenen seminerler, dinletiler ve eğitici programlar ile müzecilik alanında önemli işlere imza atan bir müze.

Müzeyi pazartesi günleri dışında salı, perşembe, cuma ve pazar 10:0018:00, çarşamba ve cumartesi 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Sakıp Sabancı Müzesi iletişim bilgileri:
Telefon: +90 212 277 22 00
Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan 34467 İSTANBUL
Web: http://muze.sabanciuniv.edu

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Görülmesi gereken yerlerden
10

-

İstanbul'da muhakkak görülmesi gereken yerlerden birisi. Hepimizin sempati duyduğu rahmetli Sakıp Sabancı ve ailesinin orada yaşamış olduğunu ve hatta sizi yukarıdan bir yerden izlediğini ve size gülümsediğini bilmek benim adıma son derece kıymetliydi. Özellikle Türk sanatçılarımıza ve sanatımıza ne kadar değer ve katkı verdiğini gözlerinizle göreceksiniz. Konum olarak muhteşem, mimari ve peyzaj olarak muhteşem bir .. Devamını Göster