Propaganda

  • İstanbul / Beyoğlu / Asmalımescit
  • İstiklkal Cad. Mısır Apt. No:311/6

Propaganda

Dünya mutfağından örnekler sunan mekânımızda alkolün yeri elbette büyük. “'Cennetten bir yudum”' diye tabir edilen, oldukça hafif ve “'girly”' bir içki olan Vanilla Sky'ınızla Smirnoff North, Malibu, vanilya ve votkanın tadına doyarken siz siz olun, yemeği es geçmeyin.

Başlangıçlardan tatlı-acı sosla sunulan kadayıfa sarılı karides mutlaka tadılması gereken, dört dörtlük bir lezzet. Ardından denediğimiz Propaganda Beef Roll ise ıspanak, gravyer peyniri ve patlıcanın eşlikçisi havuç-kereviz püresiyle birlikte ilkine göre daha karmaşık bir lezzet.

Etin zor kesimi bizden düşük not alıyor, ancak sıra tatlıya geldiğinde yeniden gözümüze giriveriyor Propaganda. Bol kaymaklı ayva tatlısının nar suyunda pişirildiğinden olsa gerek, hafif ekşi, kaymağa çok yakışan bir tadı var.

Finali ise Taşpınar'ın yapılışını öğrenmek için Calabria, İtalya'ya gittiği gelato ile yapıyoruz. Vanilya ve karameli buluşturan Blue Sky'ın iç gıcıklayıcı mavi rengi sizi korkutmasın; bu karşı konulamaz tatlıdan bir kaşık aldığınız andan itibaren bağımlısı olacaksınız.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın