Paşalimanı Adası

  • Balıkesir / Erdek

Paşalimanı Adası

Balıkesir'e bağlı, adalardan biri olan Paşalimanı Adası, Avşa Adası'nın doğusunda kalır. Adanın; Paşalimanı, Harmanlı, Balıklı, Poyrazlı ve Tuzla adında beş köyü bulunmaktadır. Balıkesir-Erdek'e bağlıdır ve tarihi eski çağlara kadar dayanır.

Farklı bir güzelliği vardır Paşalimanı Adası'nın. Balıkçılığa çok elverişli olması sebebiyle yerli halk geçimini balıkçılıktan sağlar. Aynı zamanda zeytin, elma, üzüm, karadut, erik, incir gibi her türlü sebze ve meyve yetiştirilmektedir. Huzurlu konaklama fırsatları için Balıkesir otelleri size farklı seçenekler sunmaktadır. Ada ise aynı zamanda şarap üretimi için ada karası üzümü yetiştirmektedir. Paşalimanı Adası doğal güzelliğiyle ve huzur veren havasıyla dinlendirir gelen misafirlerini. Bir anda tüm stresinizi alır üzerinizden. Zaten Bizans ve Osmanlılar sarayda ruh-sinir hastası olanları Paşalimanı Adası'na tedavi için gönderirlermiş. Yeşillikler arasında unutamayacağınız vakitler geçirmek için Paşalimanı Adası'nı ziyaret edebilirsiniz.

14 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
14
Gidip gelmek zor
1

-

Bildiğin mahrumiyet adası. Gidip gelmek zor ve pahallı. Biz ekmek bulamadık. Fırın yok adada,bankamatik yok. İtfaiye yok. Osmanlı sürgün adası gibi.

14
Ada harika
10

-

Ada harika Çok sakin aile yeri kesinlikle bağımlılık yapıyor,ilk kez gelenlerin biraz canı sıkılabilir fakat 2,kez gelince tanıdık yüzler görünce vazgeçilme oluyor ve 3.kez den sonra Satılıkev aramaya başlıyorsun, pansiyon için aysel teyze ve kemal amcanın evini tavsiye ederim temiz ferah ve deniz manzaralı.

14
Cennet gibidir
10

-

Pasalimani Adasi her tarafini gezdim mukamel bir yer saklanmis cenet gibidir ilarisi icin cok deyerli bir yer olacak temiz denizi havasi

14
Etraf çok pis
8

-

Gerçekten bakir bir yer. Ancak giden insanlar mı dersin (yerlisi olacağını düşünmüyorum) etraf çok pis. İnsanlar sahil boyu bir sürü plastik atmışlar, hiç utanmıyor musunuz paşalimanı misafirleri. Çöpünüzü yanınıza alın

14
Bir daha asla
1

-

Av turizmi için gittik Paşalimanı'na. Niyetimiz kafa dinleyip avlanmaktı. Av serbest olmasına rağmen köylüler çok cahil. Köpeğimizi görünce aracımızın önünü kestiler. Jandarma av serbest demesine rağmen tehditler havada uçuştu. Gece yattığımız pansiyon berbattı. Türkiye'nin hiçbir yerinde böyle bir şeyle karşılaşmadım. Pansiyoncuyu bütün gece muhtar bile arayıp tehdit etmiş. At onları pansiyondan diye. Kesinlikle k.. Devamını Göster

14
Ulaşım da çok kolay
10

-

Kesinlikle çok güzel bir yer. Çok fazla tercih oluyor. Ulaşım da çok kolay. Narlıdan kont Mehmet gemisi 7/24 sefer yapıyor ama gitmeden arayıp yer ayırmalısınız. 05324469551 telefon numarası.

14
Doğa harikası
8

-

İki kere adayı gezdim. Gerçekten doğa harikası bir yer. Hem kafa dinlemek hem macera için çok güzel. Yaşanılacak bir yer. Bu yaz orada güzel bir tatil planlıyorum.

14
Yerleşmeyi çok istiyorum
10

-

Bu adayı bir arkadaştan öğrendim. Ben de orada bir ev alıp yerleşmeyi çok istiyorum. Resimlerine baktığımda tam da yerleşmek istediğim bir yer.

14
Her şeyiyle harika
10

-

Gezilip görülmesi gereken ender yerlerden biridir, her yaz gidip huzur buluyorum. Denizi, kumu, güneşi, her şeyiyle harika. Günün nasıl geçtiğini anlamak mümkün olmuyor ve son olarak da istediğin her yer, plaj, evinden çıkıp 5 dakika sonra denize girebiliyorsun.

14
Bakir kalan ender yerlerimizden
10

-

Harika bir yer. İnşallah fazlaca keşfedilmez. Bakir kalan ender yerlerimizden. Gerçekten dinlenmek isteyenler için ideal.

14
Huzur dolu
10

-

Hayatımda gitmekten vazgeçemeyeceğim yerler arasında ilk 3'e giriyor kendileri. Huzur dolu...

14
Kafa dinleme yeri
10

-

Evet, arkadaşlar ben 1997'de tanıdım burasını. 20 yıl oldu. Gerçekten kafa dinleme yeri. Tavsiye ederim.

14
Kafa dinlemek için
10

-

Kesinlikle kafa dinlemek için, insanlardan uzaklaşmak için çok iyi bir yer. En son 2006'da gitmiştim. Eminim halen aynıdır.

14
Muhteşem bir mekan
10

-

Muhteşem bir mekan. Harika.