Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Panayır İskelesi Koyu
Panayır İskelesi Koyu - Görsel 1
Panayır İskelesi Koyu - Görsel 2
Panayır İskelesi Koyu - Görsel 3
Panayır İskelesi Koyu - Görsel 4
6 Fotoğraf
3.7/5
Çok İyi
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Panayır İskelesi Koyu Hakkında

Panayır İskelesi Koyu Karadeniz kıyısında yer alan küçük bir koy. Zamanında bu koyda odun taşıyan gemilerin kullandığı bir iskele yer aldığı için, ismi Panayır İskelesi olarak kalmış. Doğa ve denizle iç içe, şehrin gürültüsünden uzak ve dinlendirici bir gezi düzenlemek istiyorsanız Panayır İskelesi Koyu sizin için mükemmel bir destinasyon olabilir.

Sahili 20 metre genişliğinde ve 200 metre uzunluğunda olan Panayır İskelesi Koyu’nun denizi çoğunlukla dalgalı, nadiren de sakin oluyor. Akıntı ve dalga riskinden dolayı bu bölgede tatil yapmayı düşünüyorsanız dikkatli olmanız gerektiğini bilmenizde fayda var.

Kamp ve piknik yapmak isteyenler için ideal bir nokta olan koy, günübirlik geziler için de sıklıkla tercih ediliyor. Fakat koyun tadını doyasıya çıkarabilmek ve yorgunluğunuzu atabilmek için kamp yapmak en mantıklı tercih olacaktır.

Gün doğumunda ve gün batımında harika bir manzara sunan Panayır İskelesi Koyu’nda kamp harici herhangi bir konaklama seçeneği bulunmuyor. Bu sebepten dolayı eğer kamp yapmayı planlıyorsanız, yanınıza ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü araç ve gereci aldığınızdan emin olmalısınız. Fotoğraf çekmekle ilgileniyorsanız koyun yüksek kısımlarına çıkarak harika kareler elde edebilirsiniz.

Konaklama ihtiyacınızı Kıyıköy Otelleri sayfasını inceleyerek karşılayabilirsiniz.  .

Panayır İskelesi Koyu Yorumları

Panayır İskelesi Koyu bilgi edinme açısından değerlendirildiğinde, en faydalı kaynağın bölgeye yapılan yorumlar olduğu söylenebilir. Ziyaretçi yorumlarına göre bölgede tatlı su kaynağı bulunması, çeşmeden temiz su doldurabilmeniz açısından oldukça avantaj sağlıyor. Onun dışında bölgede tuvalet büfe ve küçük bir bakkal da yer alıyor.

Yine de ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerin büyük bir kısmını yanınızda getirmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. En yakın köye dahi hatırı sayılır bir uzaklıkta olan Panayır İskelesi Koyu’nda telefon hatlarının sıkıntısız bir şekilde çekiyor olması ise koyun artı özelliklerinden birisi olarak öne çıkıyor.

İmkanlarının geniş olmasının yanında özellikle doğası ve denizi için Panayır İskelesi Koyu yorumları çoğunlukla olumlu oluyor. Gidenlerin büyük bir kısmının bölgede kamp yapmayı tercih ettikleri görülüyor. Yine yorumlara bakıldığında Panayır İskelesi Koyu’nun plajı ve denizinin temiz olması, ziyaretçileri memnun eden noktalardan biri. Bölge hakkındaki tek sorun yollarının sıkıntılı oluşu.

Koya giderken son 12 kilometre gibi bir mesafenin bozuk yollardan oluştuğunu belirten ziyaretçiler Kızılağaç ve Kışlacık gibi iki farklı ulaşım yolu olduğunu söylerken, Kışlacık güzergahında yolların Kızılağaç güzergahına nispeten daha düzgün olduğunu belirtiyorlar.

Panayır İskelesi Koyu Nerede?

Panayır İskelesi Koyu nerede diye soracak olursanız, koy Kırklareli’nin Vize ilçesinde yer alıyor. Kışlacık Köyü’nde yer alan koy, Vize ilçesine 48 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Kırklareli merkezine 113 kilometre uzaklıkta olan koyun İstanbul’a uzaklığı ise 180 kilometre.

Panayır İskelesi Koyu nasıl gidilir diye merak edenler için şahsi aracın şart olduğunu belirtmekte fayda var çünkü bölgeye hiçbir toplu taşıma aracı ulaşım sağlamıyor.

Bölgeye Kırklareli’nden gidecekseniz,  .

  • D020, 
  • D555,
  • E87 yollarının yanı sıra 
  • Vize – Kıyıköy yolunu da tercih edebilirsiniz. 

Koya yapacağınız yolculuğun yaklaşık olarak iki buçuk saat kadar süreceği tahmin ediliyor. Çıkış yeriniz Vize ilçesi ise, Kömürköy güzergahına doğru devam etmeniz gerekiyor. Kızılağaç ve Kışlacık güzergahlarının ayrıldığı yere kadar dümdüz ilerleyip ayrıma ulaştığınızda dönüşünüzü yapabilirsiniz. Yolları daha düzgün olduğu için Kışlacık güzergahını seçmek sizin için daha konforlu olacaktır.

Kışlacık güzergahına saptıktan ve Kışlacık Köyü’ne ulaştıktan sonra ise köyün dışına doğru devam eden yoldan ilerlemelisiniz. Bu yol sizi direkt olarak Panayır İskelesi Koyu’na ulaştıracak.  .

Koya ulaştıktan sonra dilerseniz piknik yaparak günübirlik bir gezi yapabilir, dilerseniz de çadırınızı kurarak keyifli bir kamp yapma macerasına atılabilirsiniz. Kıyıköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar açısından size görsel bir şölen sunar.  .

Yorum / Değerlendirme

3.7/5
Çok İyi
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
2 değerlendirme
Panayır İskelesi Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
02.07.20
Misafir
Yer olarak on numara
Yer olarak on numara ama yicek icecek olarak yakında bulunan cevre köyden alıp geliceksiniz deniz super ama sahil kumsal seritleri tavsiye ederim
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
02.07.20
mustafa tekinkaş
Yer olarak on numara
yer olarak on numara ama yicek icecek olarak yakın koy cevreden alıp geliceksiniz deniz super ama sahil kumsal seritleri tavsiye ederim

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör