Özyeğin Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi - Görsel 1
Özyeğin Üniversitesi - Görsel 2
Özyeğin Üniversitesi - Görsel 3
Özyeğin Üniversitesi - Görsel 4

Özyeğin Üniversitesi

+ 9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Özyeğin Üniversitesi Hakkında

Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Anadolu Yakası’ nda 18 Mayıs 2007 tarihinde Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Özyeğin Üniversitesi; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ nın 2015 yılı Girişimcilik ve Yenilikçilik endeksinde Türkiye’ nin en iyi 7. Üniversitesi olmuştur.

Sloganı ‘’ Hayatınızın Girişimi’ ’ olan Özyeğin Üniversitesi, çağdaş eğitim sistemi ve özgün, toplumsal gelişime katkı sağlayan bir üniversite olma hedefi ile kurulmuştur.

Eğitim dili İngilizce olan Özyeğin Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına; 6 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul, 23 lisans programı, 21 yüksek lisans programı, 23 yan dal programı ve 8 doktora programında devam etmektedir. Yaklaşık 8000 öğrencinin bulunduğu Özyeğin Üniversitesi’ nde, 583 akademik personel eğitim vermektedir.

İstanbul şehir merkezinde bulunan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 25 km mesafede bulunan Özyeğin Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Özyeğin Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?