Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Mustafapaşa Otelleri

Mustafapaşa için {{ (filteredHotels).length}} / 9 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Mustafapaşa Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Peribacaları diyarı Kapadokya'da eski mi eski, şirin mi şirin sessiz, sakin bir kasabadır Ürgüp Mustafapaşa.

Bir zamanlar henüz köy olduğu yıllarda Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı bu kasabada kilisenin çan sesleri ve camii minaresinden yükselen ezan sesleri birbirine karışmıştır. 1924 yılında yapılmış olan nüfus değişimine kadar kasabada 600 Rum ve 150 Türk aile yaşıyormuş.

Günümüzde ise bu çok kültürlülükten kalma eserler, kiliseler, camiler ve peri bacaları tüm ihtişamıyla doğaseverleri ağırlıyor.

Mustafapaşa otelleri de, yine Kapadokya'nın diğer beldelerinde de görüldüğü gibi kaya otellerden oluşuyor. Kimi Mustafapaşa otelleri ise eski Rum evlerinin restore edilmesi ile hizmete sunulmuş.

Mustafapaşa otellerinde konaklarken, hemen yakınınızda bulunan şarap evlerinden hediyelik şaraplar alabilir, tarihi çarşılarında gezebilirsiniz. Günümüzde her ne kadar Rum vatandaşlara rastlamak pek mümkün olmasa da Rumlardan kalan tarihi eserlere göz atabilirsiniz.

Önceki adı Sinasos olan Mustafapaşa, Kapadokya Bölgesi'nin en güzel köylerinden birisidir.

Son yüzyılın Kapadokya'daki merkeziydi ve İstanbul'un zengin iş adamları, tüccarları burada çok ihtişamlı konaklar yapmışlardır. Bu köydeki tüm konaklar blok taş şeklinde tüf taştan yapılmıştır. Tüm evlerde muhteşem duvar resimleri ve rölyef çalışmaları görülür. Köyde Rumlar ikamet etmiş ve arkalarında paha biçilmez kiliseler bırakmışlardır.

Köyde şu anda Selanik'ten gelen Türkler yaşıyor. Mustafapaşa Köyü, Kapadokya bölgesi hakkında bilgi almak için iyi bir başlangıç noktası. Ürgüp'e 5 km. diğer şehirlere arabayla yarım saat uzaklıkta. Mustafapaşa Köyü, burada çekilen Türk dizileriyle güncelliğini korumaktadır.

Mustafapaşa, üzüm bağları ile ünlüdür. Kapadokya'nın 3 büyük şarap mahzenlerinden birisi burada bulunmaktadır. Kapadokya bölgesindeki şaraplar ünlü olup bir kısmı ihraç edilmektedir.

Mustafapaşa otelleri de, diğer beldelerde olduğu gibi peri bacalarının ya da kayaların içine oyularak yapılmıştır. Mustafapaşa 2018 otel fiyatları diğer beldelere oranla daha uygundur. Eski Rum evlerinin restore edilmesi ile ortaya çıkan Mustafapaşa otellerinin 2018 fiyatları ise biraz daha fazla olabilmektedir.

Mustafapaşa 2018 otel fiyatları, ülkemizin genelinde görüldüğü gibi yaz mevsiminde artmakta ve kış mevsiminde ise azalmaktadır. Ancak yaz aylarının sıcak havalarında değil de, sonbahar mevsiminin serinliğinde gitmek bu beldeyi gezmek için aha doğru bir zaman olabilir. Ancak kış mevsiminde bembeyaz karların arasında kardan adam gibi duran peri bacalarını görmek de ayrı bir keyif...

Mustafapaşa Hakkında

Ürgüp'ün 6 km. güneyinde yer alan Mustafapaşa, 20. yüzyılın başlarına kadar Ortodoks Rumların yaşadığı bir kasabaydı.

19. yüzyıl sonları ve 20. yüzyıl başlarına tarihlenen eski Rum evleri oldukça zengin taş işçiliğine sahip. Mustafapaşa'nın batısında yer alan Gömede Vadisi, jeomorfolojik açıdan Ihlara Vadisi'nin küçük bir benzeri. Ihlara Vadisi'nde olduğu gibi kaya oyma kiliselere, barınaklara ve vadinin içinden geçen bir dereye sahip.

Mustafapaşa'daki öenmli kilise ve manstırlar; Aios Vasilios Kilisesi - Heleni Kilisesi, Manastır Vadisi Kiliseleri ve Gömede Vadisi'nde Alakara Kilise ve St. Basil Şapeli.

St. Basil Şapeli, Mustafapaşa kasabasının yaklaşık 2 km. batısında, Gömede Vadisi'nin batı yakasında yer alıyor. İki apsisli, dikdörtgen planlı ve düz tavanlı 2 nefli şapel, iki sütunlu destekli.

Mustafapaşa otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Sinasos Cave Hotel
Sinasos Cave Hotel

-

İnce ayrıntılar bile düşünülmüş

Harika bir otel, ilgili, otelin her bir noktasını en ince ayrıntısına kadar düşünmüş bir işletmeci, iyi ki gitmişiz diyeceğiniz, huzurlu bir tatil adresi. Kesinlikle bir hafta sonunuzu ayırın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Cavit Hotel
Cavit Hotel

-

Çok hoştu

Çok güzel, sakin, her Kapadokya'ya gidecek kişilere tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Jerveni Cave Hotel
Jerveni Cave Hotel

-

Tatlı, şirin otel

01.04.2015-03.04.2015 tarihleri arasında konakladığım Jerveni Cave Hotel'de çok güzel 2 gün geçirdim. Sahibi Süreyya Hanım çok güler yüzlü, samimi bir hanımefendidir. Sanki kendi evinizde olduğunuzu hissettirmektedir. Bu yüzden her gittiğimde orada kalmayı tercih ediyorum. Jakuzili odayı tavsiye ederim. Gayet temiz bir oteldir. Mustafapaşa'ya gidecek çiftlere Jerveni Cave Hotel'i tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Monastery Hotel
Monastery Hotel

-

Harika, dolu dolu bir tatildi

Biz kurum olarak 3 yıl üst üste burada konakladık. Güler yüzlü, samimi, sıcacık, çok yardımcı olan çalışanları ve otel sahibi var. Öğrencilerimiz de, öğretmenlerimiz de çok memnun kaldılar. Buradan bir daha teşekkür ederiz Ercan Bey ve tüm personele...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Cappadocia Estates
Cappadocia Estates

-

Muhteşem bir yer

Burası tek kelimeyle muhteşem bir yer. Çok beğendim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Konak Bezirhane Butik Otel
Konak Bezirhane Butik Otel

-

Büyük bir hayal kırıklığı

Maalesef ülkemizde yabancı turistlere gösterilen saygı, Türk turistlere bu müessesede uygulanmamaktadır. Gelmeden önce yorumlar bana işletmenin gerçekten iyi bir yer olduğu izlenimi uyandırsa da gelmiş olduğum ilk saniyeden itibaren büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaştım. Bir kere işletme sahibi ve personeller inanılmaz suratsızlar. Bir hoş geldin veya hoşça kal bile demediler. İşi tamamen ticarete dökmüş bir otel ile karşılaştım. Ayrıca gelmeden önce internet üzerinden vermiş oldukları sözlerin hiç birini tutmadılar. Ne odamıza şarap ve meyve geldi, ne de bahsettikleri yöresel kahvaltıdan eser vardı. Herhangi bir pansiyonda rahatlıkla yapabileceğiniz uyduruk bir kahvaltı sundular. Yine gitmiş olduğumuz mevsim gereği oda ısıtması iyi değildi. Uyurken gerçekten üşüdük. Jakuziyi hiç söylemiyorum. Jakuziyi açtığımızda musluktan pislik akmaya başladı. Akşam erken saatlerde restoran bölümünü kapatıyorlar ve aç kalıyorsunuz. Ayrıca civarda yemek yiyebileceğiniz bir yerde yok. Açıkçası benim için berbat geçen bir hafta sonu oldu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Konak Bezirhane Butik Otel
Konak Bezirhane Butik Otel

-

Harika bir yer

Harika bir yer, müthiş bir otel, müthiş odalar, müthiş güler yüzlü, yardımcı olan çalışanlar, huzurlu bir ortam. Herkese tavsiye ederim. Konak Bezirhane Butik Otel çalışanlarına teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Cappadocia Estates
Cappadocia Estates

-

Dekorasyon harika, yemekler lezzetli

Kapadokya'nın ruhunu yansıtan muhteşem odaları var. Otel müdürü Yunus her konuda çok yardımcı, eşi ise mükemmel bir aşçı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Cappadocia Estates
Cappadocia Estates

-

5 yıldız

Tek kelimeyle mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sinasos Cave Hotel
Sinasos Cave Hotel

-

Eleştiri karşılama

Gelişmeyi ve müşteri memnuniyetini önemseyen bir işletme olsaydınız doğru olmadığını bildiğiniz cevaplarla müşteriyle laf dalaşına girmek yerine, eleştirilere kulak asar ve bu eksikleri düzeltme çabasına girerdiniz. Bilmediğiniz şu ki, bir müşteri şikayetine verilen olgun yanıt, müşteriyi kazanmanın en güzel yoludur. Bu olgunluğa erişmeniz ve mutlu ayrılan müşteriler edinmeniz dileğiyle.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sinasos Cave Hotel
Sinasos Cave Hotel

-

Başka adres

Odalarla ilgi alaka yok. Bir bardak konulabilir, hadi onu koymadınız bari bir çöp tenekesi koyabilirsiniz. Müşteri sadece bir yatakta barınma amacıyla konaklamıyor. Restoranında sigara dumanından içeri girilecek gibi değil ve kahvaltı facia. Tatilinizi zehir etmeyin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Sayın Evren Bey, siz standart oda rezervasyonu yaptığınız için, size standart taş kemer oda verildi. Ama siz boşlukta diğer cave oda veya cave suit odaları görünce bu odalar daha güzelmiş dediniz. Odalarımızda su bardağı mevcut olup, siz dışarıdan almış ve tesisimizin size müsaade etmiş olduğu şarabınızı içmek için resepsiyondan şarap bardağı talebinde bulundunuz. Size iki kadeh şarap bardağı verildi. Kaldı ki ertesi gün şarabınızı buzdolabına koymamanızı rica ettiniz. O konuda da yardımcı olduk. Odalarımızda bakır veya çömlekten çöp kutuları mevut olup, siz onları dekor zannetmiş olabilirsiniz. Restoranda şömine yanıyordu, siz bazen tüten şöminenin dumanını sigara dumanı zannetmiş olabilirsiniz. Açık büfe kahvaltı saati (07:00 - 10:00) arasında olmasına rağmen siz ehlikeyif yaparak saat 11:00'da kahvaltı sormanıza rağmen biz size köy kahvaltısı hazırlanabileceğini söyledik. Siz kahvaltı yapmak istemediğinizi belirterek günlük tura çıktınız. Selamlar. Sinasos Cave Hotel.

4 Kasım 2013, Pazartesi 09:54
Gül Konakları
Gül Konakları

-

Müthiş

Harika bir konaklama geçirdik. Bütün çalışanlara teşekkür ederiz. Odalar süper, konum süper. Bir gün yine Kapadokya'ya gidersek kalacağımız tek yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Konak Bezirhane Butik Otel
Konak Bezirhane Butik Otel

-

Muhteşem

Tesis çok farklıydı, 2 katlı taş odayı görünce hayran kaldık, çalışanlar da çok yardımcı oldular gezmemize, yemekler muhteşemdi. Ahmet Bey aşçımız harika bir insan, iyi ki burayı tercih etmişiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Konak Bezirhane Butik Otel
Konak Bezirhane Butik Otel

-

Harikaydı

Çok güzel bir otel. Odalar şirin ve temiz. Çalışanlar çok kibar ve candan. Mutlaka kalınmalı. Çok beğendik. 2 odada kaldık, harikaydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sinasos Cave Hotel
Sinasos Cave Hotel

-

Çalışanları ve işletmecisi çok ilgili

3 gün önce oradaydım ailemle, otel çok güzel, çalışanları ve işletmecisi çok ilgili, herkese mutlaka oraya gittiklerinde uğramalarını tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sinasos Cave Hotel
Sinasos Cave Hotel

-

Mükemmeldi

Ben gittim, çok memnun kaldım. Çalışanları olsun, işletmecileri olsun çok ilgililerdi. 3 gün kaldım ama çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Konak Bezirhane Butik Otel
Konak Bezirhane Butik Otel

-

Harika bir tatildi

Eski dokusunu korumuş çok otantik bir yer. Çalışanları sıcakkanl, her konuda yardım eden çok sıcak bir iş yeri.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)