Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi - Görsel 1
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi - Görsel 2
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi - Görsel 3
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hakkında

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 3 Temmuz 1992 tarihinde Muğla Menteşe’ de kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 1993 yılında iki fakülte ve iki meslek yüksekokulu ile ilk öğrencilerini almıştır.

‘’ Bilginin Sevgiyle Bütünleştiği Üniversite’ ’ sloganıyla eğitim veren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi; sosyal, kültürel ve bilimsel gelişmelerde katkıda bulunma ve yüksek kalitede yükseköğrenim sunma amacında eğitim sağlamaktadır. Üniversite ismini; kurucusu olan ve aynı zamanda Türk iş adamı, sanayici, hayırsever Sıtkı Davut Koçman’ dan almıştır.

İlk ismi Muğla Üniversite olan üniversite, daha sonra Sıtkı Koçman’ ın üniversiteye olan desteklerinden dolayı 2012 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olmuştur. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bugün 1608 öğretim elemanı ile 45 bin öğrencisine; 21 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu ve 47 araştırma merkezinde eğitim-öğretim sağlamaktadır.

Muğla şehir merkezinde bulunan ve Dalaman Havalimanı ile Milas-Bodrum Havalimanı arasında kalan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?