Milas Bodrum Havalimanı

  • Muğla / Milas
  • Milas Bodrum Havaalanı Girişi, 48670

Milas Bodrum Havalimanı

1997 yılında uluslararası hava trafiğine açılmış olan Milas Bodrum Havalimanı, Muğla'da bulunmaktadır.

Antik Karya'nın iki önemli şehirleri arasında olan Milas ve Bodrum'un havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Adını bulunduğu bölgeden almıştır ve iç hatlar-dış hatlar olmak üzere hizmetine devam etmektedir.

Özellikle tatil bölgesinde konumlandığı için turizm açısından oldukça gelişme göstermesini sağlamıştır. Yapım aşamasında tartışmalar yaratan Milas Bodrum Havalimanı'nın dış hatlar terminal binası 1998 yılında yapılmıştır. Hizmette kusursuz olmak için çalışan havalimanı en çok tercih edilen havalimanı olmaya devam etmektedir. 3000×45 metrelik beton piste sahiptir. Ulaşım için taksi veya otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Bodrum merkez yarım saat sürüyor
9

-

Ege'de lokasyon olarak en makul bulduğum havaalanı. İster Bodrum Yarımadası'nda bir yere gidiyor olun isterseniz de Didim tarafına ulaşım oldukça yakın. Böylelikle hem Havaş gibi ulaşım kanalları hem de havaalanı transferi fiyatları son derece makul. Bodrum Merkez'e araç ile yaklaşık yarım saat -30 dakika- içinde ulaşabiliyorsunuz. Özellikle Dalaman Havaalanı ile mukayese ettiğinizde çevre yerleşkelere ulaşımı çok r.. Devamını Göster