Meşhur Sarıyer Börekçisi

₺ ₺ ₺
₺ ₺
Tatlı + 2
Bu restaurant menüleri Tatlı,Unlu Mamüller mutfak türlerinden oluşmaktadır.
+ 4 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Meşhur Sarıyer Börekçisi Hakkında

Meşhur Sarıyer Börekçisi, Sarıyer Merkez’den Tellibaba’ya giderken Yeni Mahalle Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı tarihi bir binada hizmet vermektedir. Asırlık binada Türkiye’nin dört bir yanından gelen müşterilerine yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyimle Sarıyer böreğinin leziz tadını sunmaktadır. Müşteriler Sarıyer böreğinin tadına varırken deniz manzaralı salonlarda İstanbul Boğazı`’nın eşsiz güzelliğinin seyrine varabilirler. Meşhur Sarıyer Börekçisi, İstanbullu’ların ailesiyle birlikte tercih ettiği en uğrak mekanlardan biridir. Ayrıca birçok ünlünün ziyaretine uğrar. Sarıyer böreği kıymalı, peynirli, patatesli, ıspanaklı ve sade şekerli olmak üzere müşterilerin damak tadına hitap eder. Sarıyer böreğinin yanı sıra perniyli su böreğide bulunur. Kıymalı kol böreğinde bulunan kuşüzümü ve fıstık böreğe ayrı bir lezzet katmaktadır ve olmazsa olmazlardandır. Müşterilerin genel olarak tercih ettiği bir çeşittir. Meşhur Sarıyer Börekçisi, böreğin yanı sıra kuru poğaçasıyla da ünlüdür. Kuru poğaçanın özelliği ağızda dağılması ve mayasız olmasıdır. Ayrıca Meşhur Sarıyer Börekçisi’ne has anasonlu gevreklerde bulunur. Anasonlu gevrekleri başka yerde bulmak neredeyse imkansızdır. Bilindiği üzere İstanbul’un birçok yerinde Sarıyer Börekçisi adı altında birçok börekçi bulunmaktadır. Ancak Meşhur Sarıyer Börekçisi’nin başka yerde şubesi yoktur. Sadece Sarıyer Merkez’de bulunan 4 katlı binada hizmet vermektedir. Hiçbir Sarıyer Börekçisi ile bağlantısı yoktur. Müşterilerin dikkatine sunarız…

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Meşhur Sarıyer Börekçisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
20.07.2014
Misafir
En iyi börekçi
Hakikaten Sarıyer'in ilk ve en güzel börekcisidir. Eskiden camekanda börek keserken gösteri yapan birisi de vardi. Biraz da temizliğe önem vermeleri gerekli!
4/5 Mükemmel
20.07.2014
Maggie Bas
En iyi börekçi
Hakikaten `Sarıyer`'in ilk ve en güzel börekcisidir. Eskiden camekanda börek keserken gösteri yapan birisi de vardi. Biraz da temizliğe önem vermeleri gerekli!