Ümraniye bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ümraniye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Üsküdar, Beykoz, Ataşehir ve Sancaktepe ile komşu olan Ümraniye tarih boyunca pek çok medeniyetin yaşadığı yer olmuştur.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ümraniye Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ümraniye Tarihi Mekanlar

Üsküdar, Beykoz, Ataşehir ve Sancaktepe ile komşu olan Ümraniye tarih boyunca pek çok medeniyetin yaşadığı yer olmuştur.
İstanbul'un kozmopolit ilçelerinden biri olan Ümraniye, aynı zamanda şehrin en kalabalık ikinci ilçesidir. Üsküdar, Beykoz, Ataşehir ve Sancaktepe ile komşu olan ilçe tarih boyunca pek çok medeniyetin yaşadığı bir yer olmuştur. İş yerleri ve alışveriş merkezlerinin yoğun olduğu bölgenin çarşısı da renkli ve cıvıl cıvıldır.

Alışveriş Merkezleri: Özellikle hafta sonu Ümraniye birçok semtten ve ilçeden ziyaretçi akınını uğrar. Çünkü ilçede büyük bir ev ve dekorasyon malzemelerinin satıldığı devasa bir alışveriş merkezi vardır. Burası ilçenin hareketliliğini ikiye katlar. Ev alışverişi yapmak, rengarenk reyonlar arasında kaybolmak ve restoran bölümünde uygun fiyatlara birbirinden güzel yemek ve tatlılardan yemek istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız.

Ümraniye Çarşı: İlçenin en hareketli, en renkli alanıdır Ümraniye Çarşı. Burada her keseye uygun mağazalar, dükkanlar ve restoranlar bulmak mümkün. Hediyelik eşya dükkanlarından, kitapçılara, marka mağazalardan, teknoloji mağazalarına her şey ama her şey vardır bu renkli çarşıda. Yorulduğunuzda ise kafelerden birinde mola verip, kahvenizi yudumlayıp, gelen geçeni izleyebilirsiniz.

Semt Pazarları: Ümraniye ilçesinin semtlerinde haftanın farklı günleri birbirinden güzel pazarlar kurulur. Daha küçük bütçelerle alışveriş yapmak isterseniz mutlaka ama mutlaka semt pazarlarına uğramalısınız. Bu pazarlardan bazıları; Acısu Semt Pazarı, İnkılap Semt Pazarı, Çakmak Semt Pazarı, Ümraniye Merkez Semt Pazarı ve Esenkent Semt Pazarıdır.

Parklar: Ümraniye ve çevresinin nefes alma alanı olan parklar özellikle bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi görür. Çocuğunu getirenler, köpeğini gezdirenler, bankta oturup kitabını okuyanlar ve piknik yapanlarla dolup taşar parklar. Yüksek binalarla çevrili olan Ümraniye'ye renk veren, hareketlilik katan yemyeşil parklardan bazıları ise; Yahya Çavuş, Zigana, Yunus Emre ve Yakamoz Parkıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın