Trabzon Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Trabzon Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Trabzon’un kent merkezinde, gezip görmeniz gereken pek çok tarihi ve doğal zenginlik bulunuyor…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Trabzon Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 12 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Trabzon Merkez Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden biri olan Trabzon'un kent merkezinde, gezip görmeniz gereken pek çok tarihi ve doğal zenginlik bulunuyor…
Karadeniz dendi mi akla gelen ilk yerlerden biri olan Trabzon, kültürel varlıkları, eşsiz doğal zenginlikleri ve tarihi dokusu ile ülkemizin görülmeye değer şehirlerinden biri. Bu güzide şehrin merkezi ise kenti keşfetmek için harika bir başlangıç noktası. Trabzon Merkez, görülmesi gereken birçok tarihi yapıya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Trabzon Merkez'e geldiğiniz zaman gezip görmeniz gereken tüm noktaları sizler için sıraladık.

Trabzon Kalesi: Şehir merkezinin en eski yapısı olan Trabzon Kalesi, Trabzon Merkez'de görmeniz gereken ilk yer. Günümüze kadar korunarak gelmeyi başaran kale ve surların tarihi Roma dönemine dek uzanıyor. Deniz kenarından şehrin arka tepelerine kadar uzanan Trabzon Kalesi, Trabzon Merkez'in kesinlikle görülmeye değer yapılarından biri.

Kızlar Manastırı: Yakın bir zamana kadar turizm açısından hiçbir önemi yoktu Kızlar Manastırı'nın. Ancak belediye bu eşsiz yapıya daha fazla haksızlık etmenin yersiz olduğunu düşünmüş olacak ki, yeniden onarıp turizme kazandırmış Kızlar Manastırı'nı. Trabzon Merkez'de, Trabzon Boztepe'de yer alan Kızlar Manastırı, şehrin en görkemli tarihi kalıntılarından biri olma özelliği taşıyor.

Gülbahar Hatun Camii: Muazzam mimarisi ve köklü geçmişi ile dikkat çeken Gülbahar Hatun Camii, Trabzon Merkez'de yer alan pek çok turistin ziyaret noktasından biri. Günümüzde sağlamlığı ile büyük bir ilgiye maruz kalan Gülbahar Hatun Camii, yapıldığı dönemde büyük bir külliye topluluğunun parçalarından biriymiş. Trabzon Merkez'de yer alan Gülbahar Hatun Camii, kesinlikle gezilecek yerler listenizde yer almalı.

Müzeler: Trabzon Merkez'de ziyaret etmenizi önerebileceğimiz pek çok müze yer alıyor. Özellikle 1260'lı yıllarda bir manastır kilise olan ve 1964'de ziyarete açılan Trabzon Ayasofya Müzesi, Trabzon'un en güzel evlerinden biri olan Trabzon Atatürk Köşkü ve adeta bir harikalar diyarı niteliğinde olan Trabzon Müzesi kesinlikle görülmeye değer müzeler arasında bulunuyor.

Parklar ve Yürüyüş Alanları: Yeşilliği ve uçsuz bucaksız sahilleri ile göz dolduran Trabzon Merkez, bol bol yürüyüş ve piknik yapabileceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz parklara ve yürüyüş alanlarına ev sahipliği yapıyor. Atapark, Trabzon Meydan Parkı, Zağnos Vadisi, Trabzon Boztepe, Beşirli Sahili ve Ganita Sahili, Trabzon Merkez'de bol bol huzurlu vakit geçirebileceğiniz yerler.

Alışveriş Mekanları: Tarihi çarşıları ve hareketli caddeleri ile Trabzon Merkez, bu anlamda şehrin nabzını tutuyor adeta. Trabzon Merkez'e yolunuz düştüğünde, özellikle Kadınlar Pazarı'nı, Trabzon Kemeraltı Çarşısı'nı ve Uzun Sokak'ı ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Trabzon Müzesi
10

-

Trabzon'un harikalar diyarı.