Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Titreyengöl Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Titreyengöl civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Titreyengöl Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Titreyengöl'de hem göl kenarında hem de denize kıyısı olan beş ya da dört yıldızlı, büyük oteller sıralanmış şekilde bulunuyor.

Titreyengöl, adını titrek sularından alıyor. Böyle adlandırılmasının nedeni, Manavgat Çayı’nın bir kolunun denize dökülmeden önce genişleyerek, akıntısının yavaşlaması ve böyle bir görünüm alması...

Titreyengöl'de daha çok lüks oteller bulunuyor, bu sebeple de kendi merkezinde gezecek yer olmasa da çevresinde görülebilecek birçok güzel yer var ki bunların başında Side Antik Tiyatrosu geliyor. Yaklaşık 15.000 kişilik kapasiteye sahip olan tiyatronun onarım çalışmaları devam etmektedir. Anıtsal girişin önünde küçük boyutta tiyatronun tanrısı Dianisos'un tapınağı yer alır.

Bugün alışveriş merkezi halini almış olan ana caddenin sonundaki limanın batısında yer alan iki tapınak şehrin en anıtsal Roma dönemi yapılarıdır. Kısa kenarlarında 6, uzun kenarlarında 11 sütunla çevrelenmiş olan tapınaklarından biri Athena, diğeri ise Apollon'a ait olup Apollon tapınağının 6 sütunu Prof. Dr. Jale İnan ve ekibinin gayretleri ile yeniden ayağa kaldırılmıştır.

Agoranın karşısındaki onarılmış hamam kompleksi günümüzde Side Müzesi olarak kullanılmakta, kazılarda ele geçmiş tüm buluntular değişik mekânlarında sergilenmektedir.

Titreyengöl'e yakın olan doğal güzellikler de vardır ki bunların en başında Türkiye'de yaşayan herkesin yakından tanıdığı Manavgat Şelalesi gelir.

Titreyengöl Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular