Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Susurluk Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Susurluk civarında görülmesi gereken 1 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Susurluk Kaplıcaları
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir

Susurluk Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Balıkesir iline bağlı en güzel ve önemli ilçelerden biri olan Susurluk birçok turistik alana sahip bir belde. Özellikle de doğal güzellikleriyle dikkat çeken Susurluk coğrafi konumu sayesinde de önem taşıyan bir yer. Yeşil alanları ve su kaynakları açısından zengin olan ilçenin bir başka önemli özelliği de yeraltı suları açısından zengin olması. Kaplıca ve sağlık turizminin gözde merkezleri arasında yer alan ilçe büyük kentlerden ulaşım kolaylığı sağlayan konumu ile de dikkat çekiyor. İlçe mutfağının sunduğu birbirinden güzel lezzetler de cabası. Sizler için hazırladığımız Susurluk gezilecek yerler rehberini inceleyerek bu kentin güzelliklerini kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Eğer bu güzel ilçede konaklamayı düşünüyorsanız Susurluk otelleri sayfamızda yer alan konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Susurluk’ta Görülmeye Değer Yerler

Susurluk Kaplıcaları: Balıkesir Susurluk gezilecek yerler arasında en dikkat çekicisi şüphesiz bu güzel kentin şifalı termal su kaynaklarından faydalanabileceğiniz Susurluk Kaplıcaları. İlçe bünyesinde çok sayıda kaplıca bulunuyor. Şifalı sularıyla sağlık turizmi açısından en çok tercih edilen yerler arasında bulunan Susurluk’ta herkese uygun bir kaplıca merkezi bulmak mümkün. Ayrıca çevrelerinde yer yeşil alanların ve oksijenin bolluğu sayesinde de öne çıkan Susurluk Kaplıcaları civarında farklı doğa aktiviteleri de yapmak mümkün. Romatizmal hastalıklar, iç hastalıkları ve sindirim hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen bu kaplıcalar gerçek birer doğal nimet niteliğinde.

Çataldağ Seyir Terası: Susurluk da gezilecek yerler arasında dikkat çeken bir diğer güzergah da Çataldağ Seyir Terası. İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan seyir terası benzersiz bir manzaraya sahip. Muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz seyir terası çevresinde piknik, kamp ve yürüyüş gibi aktivitelere uygun alanlar da yer alıyor. Susurluk’un tüm güzelliklerine hakim bu güzel noktaya uğramayı ve muhteşem fotoğraflar çekmeyi sakın unutmayın.

Aygır Çeşmesi: Susurluk tarihi mekanları açısından da farklı seçenekler sunan bir ilçe. İlçe merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede yer alan Aygır Çeşmesi de bu tarihi eserlerden biri. Bir Osmanlı dönemi eseri olan çeşme aynı zamanda ormanlık bir alanda yer almasıyla da birçok turistin ziyaret ettiği bir eser olma özelliği taşıyor. Bu güzel tarihi eseri gördükten sonra ormanda yürüyüş ve piknik yapabilir, doğanın ve tarihin tadını aynı anda çıkarabilirsiniz.

Çaylak Şelalesi: Susurluk turistik yerler arasında yer alan bir başka önemli nokta da Çaylak Şelalesi. Susurluk ilçe merkezine yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafede görülebilecek Çaylak Şelalesi gerçek bir doğa harikası. Ayrıca şelale çevresinde yürüyüş ve kamp gibi etkinlikler yapmak mümkün. Ancak bölgede herhangi bir tesis bulunmuyor.

Farafat Ormanı: Susurluk kaplıcalar dışında yeşil alanlarının bolluğuyla da öne çıkan bir turistik belde. Bu güzel yeşil alanların en büyüklerinden biri de ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafede yer alan Farafat Ormanı. Doğayla baş başa sessiz ve huzurlu zaman geçirmek için son derece ideal bir alan olan ormanda kamp yapma imkanı da bulunuyor.

Susurluk Çayı: Susurluk doğal güzellikleri arasında öne çıkan bir diğer yer de Susurluk Çayı. Susurluk ilçesinin bereketini borçlu olduğu bu su kaynağı ilçe merkezine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Çevresinde yer alan yemyeşil ormanlık alanla doğa aktiviteleri için uygun olan Susurluk Çayı bölgede görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Günaydın Göleti: Susurluk çevresinde görülmeye değer bir başka güzellik de Günaydın Göleti. Gölet ve çevresindeki yeşil alan birçok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan oldukça canlı bir bölge. Bölgede balık tutabilir, yürüyüş yapabilir ve muhteşem kareler yakalayacağınız fotoğraflar çekebilirsiniz.