Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Sivrihisar Restoranları ve Yemek Yerleri:

Sivrihisar civarında gidilebilecek 0 mekan.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Sivrihisar Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları

Eskişehir’in en büyük ilçesi olarak karşımıza çıkan Sivrihisar, tarihimiz için önemli şahsiyetlere de ev sahipliği yapıyor. Nasreddin Hoca’dan Yunus Emre’ye kadar pek çok değerli şahsiyetin yolunun kesiştiği bu ilçede gezilecek de pek çok mekan bulunuyor. Saat Kulesi, Nasreddin Hoca Anıt Mezarı, Pessinus Antik Kenti gibi çeşitli mekanları Sivrihisar geziniz esnasında ziyaret etme şansı bulabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Sivrihisarda yemek yenilecek yerler bakımından da gezinize keyif katacak seçeneklere sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Sivrihisar Yemek Yenilecek Yerler

Eskişehir’in bu değerli ilçesini ziyaret rotanız içerisine eklediyseniz, karnınızı keyifle doyurabileceğiniz pek çok mekan da bulunuyor. Sivrihisar restoranları arasında hem damak tadınıza hem de cebinize uygun çeşitli seçeneklerle karşılaşmanız mümkün. Bu bağlamda sizler için hazırladığımız Sivrihisar yemek yenecek yerler listesine de bir göz atarak Eskişehir geziniz için gerekli olan tüm planlamaları yapabilirsiniz.

Sivrihisar yemek yerleri listemizi sizlerle paylaşmaya başlamadan önce Eskişehir’in oldukça lezzetli bir yemek kültürüne sahip olduğunu belirtmek istiyoruz. Çibörek olarak da bilinen çiğbörek,  pişiye benzerliği ile beğenileri kazanan kıygaşa, turistlerin en çok tercih ettiği tatlardan bir tanesi olan haşhaşlı gözleme, iskenderi andıran sunumu ile balaban köfte Eskişehir mutfağının öne çıkan tatları arasında yer alıyor. Yolunuz Sivrihisar’a düştüğünde ise tüm bu tatlara ek olarak Sivrihisar baklavası ve Sivrihisar sarması da sizleri bekliyor. Eskişehir geziniz sırasında bu değerli yemekleri tatmanıza olanak sağlayan Sivrihisar restoranları da ilçede sizleri bekliyor. Bu bağlamda Çeşmicihan Yöresel Ev Yemekleri, menüsündeki yemeklerle Sivrihisar restoranları arasında beğenileri topluyor. Restoranın menüsünde bulunan Sivrihisar bamya Çorbası ve Sivrihisar usulü tarhana çorbası misafirler tarafından beğeni ile karşılanıyor. Restoranın menüsündeki kalem dolması, Sivrihisar dövme sucuğundan yapılan sucuk ekmek gibi yemekler de sıkça tercih edilenler arasında yer alıyor. Mekanın tatlıları da yöresel lezzetlerden oluşuyor. Tescilli Sivrihisar muska baklavası ve Sivrihisar höşmerim tatlısı da yemeğinizin üstüne iyi gidecek tercihler arasında bulunuyor. Bununla birlikte mekanı, güne leziz bir başlangıç yapmak için de tercih edebilirsiniz.

Sivrihisar yemek yenilecek yerler arasında sizlere tavsiye edebileceğimiz bir diğer mekan da Çini Bahçe oluyor. Restoranda pide çeşitlerinin yanı sıra burayı ziyaret eden misafirler tarafından oldukça beğenilen bamya çorbası ve ballı kaymaklı gözleme gibi tatlar da yer alıyor. Restoranın yöresel ürünleri satın alabileceğiniz bir de marketi bulunuyor. Mekanda karnınızı doyurduktan sonra sevdiklerinize ve kendinize hediye edebileceğiniz lezzetli ürünler de satın alabilirsiniz. Mevlana Pide, Şelale Park gibi çeşitli mekanlar da Sivrihisar restoranları listesinin öne çıkanları arasında yer alıyor. 

Sivrihisar Kafeler: Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’de bu bağlamda pek çok kafe de bulunuyor. Bu bağlamda yolunuz Sivrihisar’a düştü ise ziyaret ederek soluklanmanızı tavsiye edebileceğimiz çeşitli mekanlar da karşımıza çıkıyor. Sivrihisar kafeler arasında Oygur’s Cafe& Bistro, Sivrihisar Teras Cafe 26, Sedirkent Kahve Evi gibi mekanlar listelerindeki lezzetli seçenekler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Alıştığınız tatlardan vazgeçmek istemiyorsanız da Sivrihisar yemek yenecek yerler listesi içerisinde zincir kahve restoranlarına da rastlayabilirsiniz. 

Sivrihisar kafeler ve restoranları hemen her damak tadına hitap etmesinin yanı sıra samimi ve sıcak atmosferleri ile ziyaretçilerini kendisine çekiyor. Sizlere listenize eklediğiniz tüm mekanları lezzetle gezebileceğiniz keyifli bir Sivrihisar gezisi diliyoruz. Sivrihisar gezinizin yanında Eskişehir ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilmek için de sizler için hazırladığımız Eskişehir gezi rehberine bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Sivrihisar Alt Bölgeleri

Eskişehir Sivrihisar Cumhuriyet Otelleri
Daha fazla gör
Popüler Eskişehir Otelleri
Tümünü gör