Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Şirinevler Gezilecek Yerler

Şirinevler civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Şirinevler Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Şirinevler, İstanbul'un Bahçelievler ilçesine bağlı olan bir mahalle. 1964 tarihinde mahalle niteliği kazanmış olan Şirinevler, ilk yerleşim yerinin Megaralıların İstanbul'a gelişlerinden itibaren meyve ve sebze bahçesi olarak kullanıldığı geniş bir ova. Tabiat ve piknik alanları ile dikkat çeken Şirinevler tarihi mekanları bakımından da dikkat çekiyor.

Otel arayışı içindeyseniz Şirinevler otelleri size uygun olacaktır. Eğer evcil bir hayvanınız ile seyahat ediyorsanız Hayvan dostu Şirinevler otelleri sayfasını inceleyeilirsiniz.

Şirinevler Civarı Gezilecek Yerler

Şirinevler gezilecek yerler şu şekilde özetlenebilir;.

  • Milli Egemenlik Tabiat Parkı : Parkta, milli parklar müdürlüğü tarafından hizmet verilmiş olan kamp yapmaktan hoşlanan ziyaretçilerin ihtiyacını gideren küçük bir tesis mevcut. Bunun yanı sıra temel ihtiyaçların karşılandığı (WC) tabiat parkına hazırlıklı bir şekilde gidilmesi gerekiyor. Farklı aktivite türlerine dayanak sağlayan ve çok daha fazla mesire alanı olarak ziyaretçilerini ağırlamakta olan alanda, doğaya karşı piknik yapabileceğiniz yerler de mevcut. Tabiat parkı aynı zamanda, etkileyici manzaralar seyretmeye, doğa yürüyüşü, kamp ve bisiklet sporlarına da olanak sağlıyor.
  • Bahçelievler piknik Alanı : İstanbul Şirinevler gezilecek yerler lisesi arasında yer alan Bahçelievler Piknik alanı Yenibosna semtinde yer alıyor. Keyifli vakitler geçirmek için ideal ortamlar oluşturan piknik alanı, yürüyüş ve bisiklet parkurları ve park alanları olsun, büfesi, çocuk oyun alanları, barbekü alanları ve piknik masaları ile olsun aileler için unutulmaz anlara ev sahipliği yapıyor. Doğa içerisinde keyifli vakitler geçirmek isteyen gruplar açısından ideal bir ortam sunan Bahçelievlerde sizler de malzemelerinizi yanınızda getirerek hoş sohbetler eşliğinde piknik yapabilirsiniz. Bahçelievler Piknik Alanı’na giriş yapabilmek için ise sizlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor.
  • Ömür Plaza Alışveriş Merkezi: Yerel mağaza ve hizmet noktaları ile büyük süpermarketi, restoranlarıyla mütevazı bir alışveriş merkezi sizleri bekliyor.
  • Şehir Korusu Piknik Alanı : Şirinevler turistik yerler arasında değerlendirebileceğiniz Şehir Korusu Piknik Alanı, özellikle aileler için uğrak keşif rotalarından biri konumunda. ‘Şehir Korusu Piknik Alanı’ aynı zamanda Ağaç Park olarak hizmet veriyor. İstanbul ilindeki Şirinevler mahallesine bağlı olan Bahçelievler ilçesinde konumlanmış bu mangal piknik alanı, bünyesinde kendi barbeküleri, mescit ve spor aletleri, wc yi barındırıyor.
  • Çatalmeşe Mesire Alanı : Her yaş kesimine ve zevkine hitap etmekte olan bir alanda kendin pişir kendin ye konseptinden hoşlanmamış olan ziyaretçiler için doğal yapıya uygun olan kır lokantaları, yemekten sonra bir de demli çay içelim diyen kişiler için kır kahvesi, mangalımı kendim yakabilirim diyenler için yer yer piknik masaları yer alıyor. Bununla birlikte dinlenmek için pergolalar ve kameriye, çocuklarım ormanın tertemiz havasında oynasın diyen kişiler için çocuk oyun alan yerleri, hafta sonu sporlarının olmazsa olmazları arasında yer alan trekking alanları için uygun doğal yürüyüş yolları ve ağaçların altında spor etkinliklerini gerçekleştirmek için uygun spor alanları da yer alıyor.
  • Kuyumcu Kent AVM : Şirinevler civarı gezilecek yerler arasında Kuyumcu Kent AVM’ye rotanızı çevirmeye ne dersiniz? Bahçelievler ilçesinde Yeni Bosna semtinde yer almış olan Kuyumcu Kent AVM, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyaretçilerine hizmet vermekte. Altın alışverişi beyaz eşya ve sayısız butiğin yer aldığı alanlardan tutunda, kafe ve restoranların yer almış olduğu alanlara kadar Kuyumcukent, yılın belirli dönemlerinde de satranç turnuvası, araba partileri, defileler ve altın çadırı festivalleri gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.
  • Ömür Plaza Alışveriş Merkezi : Bahçelievler ilçesinin Şirinevler mahallesi civarlarından yer alan alışveriş merkezi, Şair Orhan Veli Sokak mevkiinde konumlanmış. Ömür Plaza AVM, haftanın her günü ziyaretçilerine 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ise hizmet veriyor.