Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Plaj
Tarihi Yerler
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Samandağ Gezilecek Yerler

Samandağ civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Samandağ Sahili
Plaj
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Hatay
Hatay St. Simon Manastırı
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Hatay
Yeşilyazı Asma Köprüsü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Çevlik Ören Yeri
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Hatay
Vespasianus ve Titus Tüneli
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Hatay
Batıayaz Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.7/5 Çok İyi
(3 yorum)
Hatay

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Samandağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
11.02.2021
Misafir
Samandağ Sahili için yapılan yorum
Görselleri harika
Henüz gitmedim ama görselleri harika. İnşallah bu yaz orda olurum bu güzel yerleri yakından görürüm kimbilir belki de oraya yerleşirim. Sanki hayalimdeki yer orası öyle hissediyorum. Şimdiye kadar hislerimde hiç yanılmadım.
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
07.03.2020
Mustafa Güler
Vespasianus ve Titus Tüneli için yapılan yorum
Tarihte zaman yolculuğu
Akdeniz'in uçsuz bucaksız deniz manzarasına sırtınızı dönüp tünele doğru gittiğinizde ne göreceğinizi merak edersiniz. Tünele adım attığınız anda tarihte zaman yolculuğunuz başlar.

Samandağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Samandağ, Hatay’ın gözde ilçelerinden biri. Özellikle doğal güzellikleri ve zengin gezilecek yer listesi sayesinde yıl içinde birçok kişinin uğrak noktası oluyor. Samandağ, ülkenin güney bölgesinde yer alır. Ilıman bir iklime sahip olmasından dolayı da yaz ve kış sezonlarında gezilip görülebilir. Samandağ, oldukça gelişmiş bir bölge.

Bu sebeple ilçe içinde toplu taşıma araçlarını kullanarak istediğiniz her alana yolculuk edebilirsiniz. Samandağ’ın hem tarihi hem de doğal güzellikleri gezilip görülmeye değer. Gezmek isteyeceğiniz birçok yer, ilçenin iç kısmında yer alır. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan ilçe, tarih bakımından da son derece zengin bir yapıya sahip.

Samandağ, Hatay’ın 15 ilçesinden yalnızca birini oluşturur. Türkiye’nin en uzun ve en güneyinde yer alan sahillerine sahip olması zengin bir doğal güzellik yapısının bulunduğunun en önemli göstergesi.

Samandağ tarihi yerler bakımından oldukça zengin bir seçeneğe sahip. Özellikle 2300 yıllık bir geçmişe sahip olması ilçe içinde pek çok tarihinin oluşmasını sağlar. Samandağ'ın aslında ilk ismi Süveydiye olarak bilinir. 1948 yılında Samandağ olarak değiştirilmiş bir özelliği bulunur. Özellikle tarihi yerleri ile gezilmesi gereken bir alan.

Samandağ’ın tarihi yerleri arasında şu yapılar bulunur;.

Samandağ turistik yerler içinde zengin bir bölge. Tarihi açıdan birçok millete de ev sahipliği yapmış bir alan. Samandağ içinde 22 köy bulunur ve bu köylerden 7 tanesi Ermeni köyü olarak tarihe adını yazdırmış.

Samandağ, tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri bakımından da oldukça zengin bir bölge. Birçok mağaraya ve çeşitli sahillere sahip. Her biri çeşitli ulaşım araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilecek bir bölge içinde yer alır. Samandağ ilçesinde gezilip görülecek doğal güzelliklerin sayısı her ne kadar az görünse de son derece değerli yapılar.

Ulaşım açısından da kolay olması tek bir gün içinde tüm doğal güzellikleri gezebilme imkanını sizlere sunar. Samandağ doğal güzellikleri arasında gezilmesi gerekenler:.

Doğal güzellikleri Samandağ’ın olmazsa olmaz parçaları. Kendinize Samandağ gezi rehberi oluştururken doğal güzellikleri ve tarihi alanları da mutlaka eklemelisiniz.

Samandağ gezilecek yerler açısından doğal güzellikleriyle sizleri eşsiz bir şekilde karşılar. Gün içinde gezi turunuz bittikten hemen sonra da konaklayabileceğiniz çok çeşitli yerler bulunur. Samandağ otelleri arasından butik tarzdaki konaklamalardan pansiyonlara kadar tercih edebileceğiniz pek çok konaklama alanıyla günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Gezilecek alanlar bittikten hemen sonra Samandağ içinde yapabileceğiniz çok çeşitli aktiviteler de vardır. Özellikle çoklu gruplar ile katılım sağlayabileceğiniz çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapar. Bundan dolayı da ilçe içinde ve dışında eğlenceli vakit geçirebilmenize de olanak sağlar. Keyifli zaman geçirebileceğiniz çok çeşitli seçenekleri bulunur.

Özellikle yamaç paraşütü gibi adrenalin dolu sporları yapabilmek adına sporcular için kalkış pisti ve piste kolay ulaşım yolları yapılmış. Tüm bunlarla beraber ilçe içinde yemek yiyebileceğiniz 70 yıllık bir balıkçı bulunur. Dervişan Balık Restoran son derece geçmiş bir tarihe sahip. Deniz ürünlerini seviyorsanız Samandağ’dan bu lezzetleri tatmadan gitmemelisiniz.

Samandağ sahile yakın bir alanda bulunan restoran çok çeşitli ulaşım araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilir.

Samandağ ulaşım bakımından da gerek karayolu gerekse havayolu bakımından zengin bir ilçe. Havalimanı ile Samandağ arası yaklaşık olarak 50 kilometreden oluşur. Bunun dışında şahsi aracınız ile veya şehirlerarası otobüsler ile de kolaylıkla Samandağ ilçesine ulaşabilirsiniz.

Samandağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Samandağ için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Samandağ için gezilecek en popüler tarihi yerler : Vespasianus ve Titus Tüneli, Hatay St. Simon Manastırı, Samandağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Samandağ için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Samandağ için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Yeşilyazı Asma Köprüsü, Çevlik Ören Yeri, Samandağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Samandağ için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Samandağ için gezilecek ücretsiz yerler : Vespasianus ve Titus Tüneli, Hatay St. Simon Manastırı, Samandağ Sahili, Samandağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Samandağ için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Samandağ için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Hatay St. Simon Manastırı, Samandağ Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Çevlik Ören Yeri, Samandağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Samandağ için gezilecek yerler nelerdir?
Samandağ için gezilecek yerler : Vespasianus ve Titus Tüneli, Hatay St. Simon Manastırı, Samandağ Sahili, Samandağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.