Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Ocaklar Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Ocaklar civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Ocaklar Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Asma yaprakları altında gölgelikli salaş kafeleri, mavi bayrakla taçlandırılan plajı, denizden esmeye başlayan rüzgarı, tertemiz havası, kumsalı ve tepeleri süsleyen zeytin bahçeleri ile masalsı bir tatil yaşatacak size Ocaklar.

Balıkesir Erdek’e bağlı şirin mi şirin bir tatil beldesidir Ocaklar. Yeşil ve mavinin eşsiz uyumundaki belde Kapıdağ Yarımadası'nın batı ucunda yer almaktadır. Asma yaprakları altında gölgelikli salaş kafeleri, mavi bayrakla taçlandırılan plajı, denizden esmeye başlayan rüzgarı, tertemiz havası, kumsalı ve tepeleri süsleyen zeytin bahçeleri ile masalsı bir tatil yaşatacak size Ocaklar. Büyük şehirlerin karmaşasından, koşuşturmacasından uzakta zaman geçirmek istiyorsanız bu şirin tatil beldesi tam da aradığınız adres.

Ocaklar Plajı: Mavi bayrakla taçlandırılan Ocaklar Plajı, bölgenin en ünlü plajlarından biridir. 3 kilometrelik sahili ve tertemiz kumsalı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur. Deniz, güneş, kum üçlüsü sizin vazgeçilmeziniz ise Ocaklar Plajı tüm güzelliği ile sizi misafir etmek için sabırsızlanıyor.

Erdek: Zeytin bahçeleri ile çevrili yolları, her daim esen ılık rüzgarı, mavisi, yeşili ve gülümseyen güneşi ile adım attığınız anda gönlünüzü fetheder Erdek. Burası Ege ve Marmara kültürü ile yoğrulmuş, mahalle kültürünün hala devam ettiği şirin ve büyüleyici bir yerdir. Zaman kavramını unutarak, saatinize bile bakmadan telaşsızca yaşamaya alışırsınız Erdek’te çünkü hayat yavaş akar bu şirin ilçede.

Çuğra Plajı: Erdek Ocaklar’a geldiyseniz ünü bölge sınırlarını aşan Çuğra Plajı’nı da görmenizi öneririz. Altın sarısı inceceik kumu, berrak denizi ile Kapıdağ’ın eşsiz manzarasını arkasına almıştır bu eşsiz güzellikteki plaj. Hemen paralelinde palmiye ağaçları ile süslenmiş yürüyüş bandı özellikle akşamüstü bisikletle gezenleri ve yürüyüş yapanları ağırlar.

Koca Çınar: Günümüze kadar gelebilmiş bir doğa harikasıdır tarih Koca Çınar. Gölgesinde soluklanırken geçmişe kısa bir yolculuk yapacak, serinleyecek ve huzur bulacaksınız. Eski harabelerin arasında yükselen ulu çınarın hemen yanından akan dere ise efsaneye göre Unutma Deresi’dir. Aşk acısı çekenlerin suyundan içmeleriyle aşk acılarının hafiflediğine inanılır.

Zeytinli Ada: Ocaklar’a geldiyseniz, Erdek sınırları içinde bulunan ve ziyaretçi akınına uğrayan Zeytinli Ada’yı görmeden dönmeyin. İlçenin neresine giderseniz gidin her yerden görünür bu nefes kesen güzellikteki ada. Kıyı şeridinden bakıldığında sanki elinizle dokunacağınız kadar yakında görünen ada adını üzerinde bulunan iki zeytin ağcından almaktadır. Ada üzerinde M.S.500’lerde inşa edildiği tahmin edilen Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Zeytinli Ada'da bulunan kaynak suyu şifalıdır. Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde adadaki ılıca suyunun göz hastalıklarına iyi geldiğinden bahsedilmektedir.