Niğde bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Niğde Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kaplıcaları ve köklü kültürü ile ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biridir Niğde.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Niğde Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 16 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Niğde Aleaddin Camii

"Girilmesi gereken bir camii"

"Zübeyr KOCABAY tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Niğde Kayardı Bağları

"Kayardılı olarak teşekkür ederim"

"umut tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Niğde Kalesi

"niğde kalesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kuş Kayası Kaya Mezarları

"Kuş Kayası Kaya Mezarları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Aladağlar Milli Parkı

"Önemli uğrak yeri"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Niğde Tarihi Mekanlar

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kaplıcaları ve köklü kültürü ile ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biridir Niğde.

Niğdegezinize, şehirden ve şehir çevresinden çıkarılan binlerce yıllık arkeolojik buluntuların sergilendiği Niğde Müzesi'ni gezerek başlayabilirsiniz. Niğde Müzesi arkeoloji ve etnografya bölümlerinden oluşuyor. Konaklama seçenekleri için uygun Niğde otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Örenyerleri: Binlerce yıldır Anadolu'nun önemli yerleşim yerlerinden biri olan Niğde, örenyeri gezmeyi sevenler için tam bir cennet. Niğde'de gezebileceğiniz örenyerlerinden bazıları Tyana Ören Yeri, Göltepe Kestel Ören Yeri, Köşk Höyük, Porsuk Höyük, Kavlaktepe Yer Altı Şehri, Ulukışla ve Kuş Kayası Kaya Mezarları.

Camiler, Türbeler: Niğde'de gezerken görülecekler listenize tarihi yapıları da ekleyin. Bu tarihi yapılardan başta gelenler ise camiler, türbeler ve külliyeler. Niğde Sungurbey Camii, Niğde Aleaddin Camii, Niğde Akmedrese, Niğde Sarı Saltuk Türbesi, Niğde Şeref Ali Türbesi, Niğde Gündoğdu Türbesi, Niğde Hüdâvend Hatun Türbesi, Ulukışla Öküz Mehmet Paşa Külliyesi Niğde'de gezmenizi önerdiğimiz tarihi yapılar arasında.

Kiliseler, Manastırlar: Farklı kültürlere ve dinlere ev sahipliği yapan Niğde'de gezginlerin uğrak noktası olan dini yapılar arasında manastırlar ve kiliseler de var. Bunlar arasında Constantinus ve Helena Kilisesi, Eski Gümüş Manastırı ve Gümüşler Manastırı en çok ziyaret edilenlerden.

Doğal Güzellikler: Niğde tarihi ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de göz dolduran, görülmesi gereken bir şehir. Eğer Niğde'de bir gezi planlıyorsanız şehrin doğal güzelliklerini keşfetmeden Niğde'den dönmeyin. Niğde Aladağlar Milli Parkı, Niğde Kayardı Bağları, Göllüdağ, Çinili Gölü, Narlıgöl, Bolkar Dağları ve Cımbar Vadisi Niğde'de görülmeye değer yerlerden.

Kaplıcalar, İçmeler: Niğde kaplıcaları ve şifalı suları ile de ünlü bir şehir. Buraya kadar gelmişken Niğde kaplıacalarını görmeden dönmek olmaz. Çiftehan Kaplıcaları, Kemerhisar İçmesi, Kocapınar Çamuru'nu gezmenizi öneriyoruz.

Eğer yeterli vaktiniz varsa Niğde'ye yakın mesafede bulunan Nevşehir'i de gezi listenize ekleyebilirsiniz. Nevşehir il sınırları içinde bulunan Kapadokya'da birkaç gün geçirebilir, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
Önemli uğrak yeri
10

-

Aladağlar, her renkten ışık ve renk yansımaları ile göze çok fazla şeyler sunuyor. Günbatımı veya yere uzanan gökkuşakları, akarsuları, temizhavası güzellik örnekleri olabilir. Altyapı, mobil tel ve güvenlik ile turizme açılırsa, dağcılar, bisiklet, uçuş sporları, yamaç paraşütü ve doğasever turistler için önemli uğrak yeri, yöre halkına ek gelir, ülkeyede döviz kaynağı ve kültürel tanıtım, reklam olacaktır!

9
Güzel bir yere benziyor
7

-

Gerçekten güzel bir yere benziyor. Ayrıca da gerçekten çok ilgi çekici. Ben tavsiye ederim.

9
Huzurlu oluyorsun
10

-

Çok güzel, memleketim orası. Her gittiğinde huzurlu oluyorsun. Tavsiye ederim gitmenizi.

9
Girilmesi gereken bir camii
10

-

Girilmesi gereken bir camii... Yakınındaki Niğde Kalesi ve Sungurbey Camii'yi gezmeyi de unutmayın.

9
Kayardılı olarak teşekkür ederim
10

-

Öncelikle bu güzel yazı için bir Niğde Kayardı Bağları sevdalısı ve Kayardılı olarak teşekkür ederim. Merak ettiğiniz Beşiktaş isminin öyküsü şöyle; eskiden araç yoğunluğu bu kadar yokken, şehir ile ulaşım daha çok belediye otobüsü ile sağlanıyordu, Beşiktaş durağında oturan rahmetli Fuat Bilen Bey iyi bir Beşiktaş taraftarı ve o yıllar Beşiktaş'ın popüler yılları. Fuat Bey durağa her yaklaştığında Beşiktaş'ta inece.. Devamını Göster

9
umut tarafından...
10

-

Neredeyse tüm çocukluğum Beşiktaş durağında geçti. Validemin çocukluğunun da burada geçtiğini eklersek bu isim bu bölgeye çok daha önceden verilmiştir. Takımla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Ancak bütün Kayardı Bölgesi bugün betonlaşma tehlikesi altındadır. Belediyelerin hiçbirinin burayı koruma gibi bir derdi yoktur. Halbuki bölgeyi cazip kılan zaten bağlardır. Yerleşim için kullanılabilecek en on yerdir buralar z.. Devamını Göster

9
Zübeyr KOCABAY tarafından...
10

-

Çok güzel.

9
Kuş Kayası Kaya Mezarları
10

-

Süleyman Hilmi Tunahan Efendi Hazretleri o zamanki hükümetin baskılarına dayanamayıp ta bu kayaların aralarında ilim ögretmiştir talebelerine. Öyle büyük bir zaattır...

9
niğde kalesi
10

-

Niğde Kalesi, Eski Niğde şehrinin bulunduğu tepenin en yüksek noktasında, bugünkü şehrin doğusunda, Alâeddin Tepesi'nin de kuzeyindedir. Kalenin yapım tarihi kesinlik kazanamamakla beraber Selçuklular döneminde, I.Alâeddin Keykubat tarafından onarıldığı bilinmektedir. Osmanlı döneminde Sadrazam İshak Paşa 1740 yılında bu kaleyi onarmıştır. Kalenin sur duvarlarının altındaki temellerinde Arap ve Bizans dönemine ait k.. Devamını Göster