Marmaris Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Marmaris Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Muğla’nın en dikkat çeken turizm cennetlerinden biri olan Marmaris, Ege Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil rotalarından biridir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Marmaris Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Marmaris Kalesi

"Yazın harika"

"Marmaris Kalesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Marmaris Barlar Sokağı

"Marmaris Barlar Sokağı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Marmaris Müzesi

"Marmaris Müzesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Hafsa Sultan Kervansarayı

"Hafsa Sultan Kervansarayı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Marmaris Merkez Tarihi Mekanlar

Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Muğla'nın en dikkat çeken turizm cennetlerinden biri olan Marmaris, Ege Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil rotalarından biridir.
Mavi bayrakla taçlandırılmış plajları, mis gibi kokan çam ormanları, antik kentleri, uzun sahil şeridi, tatilinize renk katacak aktiviteleri ve dantel gibi işlenmiş koyları ile bir kartpostalı andırır adeta Marmaris. Ege Denizi ve Akdeniz'in buluştuğu yerde, önemli bir sahil ve liman kentidir burası. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Muğla'nın en dikkat çeken turizm cennetlerinden biri olan Marmaris, Ege Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil rotalarından biridir.

Tarihi Yerler: Her ne kadar doğal güzellikleri ile dikkat çekse de, tarihi değerleri ile de zengin bir coğrafyadır Muğla Marmaris. Hafsa Sultan Kervansarayı, Physkos Antik Kenti, Loryma Antik Kenti ve Marmaris Kalesi görülmesi gereken tarihi değerlerin başında gelir.

Koylar: Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören ve özellikle son yıllarda bir yıldız gibi parlayan Muğla Marmaris, birbirinden güzel koyları ile dikkat çekiyor. Akkum Koyu, Boncuk Koyu, Bozukkkale Koyu, Hisarönü Koyu, Bördübet Koyu, Kumlubük Koyu ve Turunç Koyu bölgede en sık ziyaret alan yerler arasında gelir.

Doğal Güzellikler: Her köşesi doğal güzelliklerle çevrilidir bir tatil cenneti olan Marmaris'in. Gördüğünüz güzellikler karşısında nefesiniz kesilir ve anlarsınız ki, daha uzun seneler tatil için burayı tercih edeceksiniz. Çünkü 3 – 5 güne sığmaz Marmaris'in güzellikleri. Cennet Adası, İnbükü Orman Kampı, Baca Mağarası, Marmaris Saklı Göl, Yalancı Boğaz, Kızkumu, Turgut Şelalesi, Taşlıca Köyü ve İçmeler Marmaris'in rengine renk, güzelliğine güzellik katan yerler arasında gelir.

Plajlar: Mavi bayrakla taçlandırılmış plajları ile göz dolduran Marmaris'te, tatiliniz boyunca zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Doğanın, denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız birbirinden güzel plajlar yer alır bu cennet köşede. Gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz plajlardan bazıları; Boncuk Koyu Plajı, İçmeler Plajı, Turunç Halk Plajı, Uzunyalı Plajı ve Sedir Adası Plajı'dır.

Barlar Sokağı: Bölgenin en hareketli, en renkli yerlerinden biridir Marmaris Barlar Sokağı. Akşam saatlerinde hareketliliğin başladığı sokakta sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor. Sıra sıra dizilmiş mekanlar, barlar, kulüpler arasından seçmekte zorlanacaksınız. Sabaha kadar dans etmek ve müzik dinlemek istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Yazın harika
10

-

Ben Marmaris'te askerlik yaptığımda 2004'te anneler gününde sahilde oranın insanı birleşip gözlemeler, börekler yapıyordu o güne özel. İnşallah o gelenek devem eder. Kışın kasaba gibi, yazın kalabalık harika yer. Ormanı ayrıca İçmeler mahallesine gitmeyi de unutmayın.

5
Marmaris Kalesi
10

-

Geçen yıl Muğla otellerinden birinde konaklamıştım. Marmaris Kalesi'ni ziyaret etme şansım oldu. Mutlaka gitmelisiniz.

5
Marmaris Müzesi
10

-

Konaklamınızı Marmaris otellerinden birinde gerçekleştirecekseniz eğer gezi listenizin başına Marmaris Müzesi'ni yazmayı unutmayın. Marmaris otel fiyatları sizlere çeşitli alternatifler sunuyor. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerini Marmaris'de bulabilirsiniz.

5
Hafsa Sultan Kervansarayı
10

-

Hadi canım..

5
Marmaris Barlar Sokağı
10

-

Captains Beach adında bir yer var mı orada ya da bilen var mı?