Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Neredekal.com
Marmaris Merkez Gezilecek Yerler

Marmaris Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Marmaris civarında görülmesi gereken 4 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Muğla

Bono Beach

Ücretsiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Muğla
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Muğla
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Muğla

Marmaris Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Muğla’nın en dikkat çeken turizm cennetlerinden biri olan Marmaris, Ege Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil rotalarından biridir.

Mavi bayrakla taçlandırılmış plajları, mis gibi kokan çam ormanları, antik kentleri, uzun sahil şeridi, tatilinize renk katacak aktiviteleri ve dantel gibi işlenmiş koyları ile bir kartpostalı andırır adeta Marmaris. Ege Denizi ve Akdeniz’in buluştuğu yerde, önemli bir sahil ve liman kentidir burası. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Muğla’nın en dikkat çeken turizm cennetlerinden biri olan Marmaris, Ege Bölgesi'nin vazgeçilmez tatil rotalarından biridir.

Tarihi Yerler: Her ne kadar doğal güzellikleri ile dikkat çekse de, tarihi değerleri ile de zengin bir coğrafyadır Muğla Marmaris. Hafsa Sultan Kervansarayı, Physkos Antik Kenti, Loryma Antik Kenti ve Marmaris Kalesi görülmesi gereken tarihi değerlerin başında gelir.

Koylar: Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören ve özellikle son yıllarda bir yıldız gibi parlayan Muğla Marmaris, birbirinden güzel koyları ile dikkat çekiyor. Akkum Koyu, Boncuk Koyu, Bozukkkale Koyu, Hisarönü Koyu, Bördübet Koyu, Kumlubük Koyu ve Turunç Koyu bölgede en sık ziyaret alan yerler arasında gelir.

Doğal Güzellikler: Her köşesi doğal güzelliklerle çevrilidir bir tatil cenneti olan Marmaris’in. Gördüğünüz güzellikler karşısında nefesiniz kesilir ve anlarsınız ki, daha uzun seneler tatil için burayı tercih edeceksiniz. Çünkü 3 – 5 güne sığmaz Marmaris’in güzellikleri. Cennet Adası, İnbükü Orman Kampı, Baca Mağarası, Marmaris Saklı Göl, Yalancı Boğaz, Kızkumu, Turgut Şelalesi, Taşlıca Köyü ve İçmeler Marmaris’in rengine renk, güzelliğine güzellik katan yerler arasında gelir.

Plajlar: Mavi bayrakla taçlandırılmış plajları ile göz dolduran Marmaris’te, tatiliniz boyunca zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Doğanın, denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız birbirinden güzel plajlar yer alır bu cennet köşede. Gezi listenize eklemenizi önerdiğimiz plajlardan bazıları; Boncuk Koyu Plajı, İçmeler Plajı, Turunç Halk Plajı, Uzunyalı Plajı ve Sedir Adası Plajı'dır.

Barlar Sokağı: Bölgenin en hareketli, en renkli yerlerinden biridir Marmaris Barlar Sokağı. Akşam saatlerinde hareketliliğin başladığı sokakta sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor. Sıra sıra dizilmiş mekanlar, barlar, kulüpler arasından seçmekte zorlanacaksınız. Sabaha kadar dans etmek ve müzik dinlemek istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız.