Kumcağız bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kumcağız Gezilecek Yerler

Doğal liman özelliği barındıran koyu ve koşulları nedeni ile bozulmamış yapısı sayesinde Akdeniz ve Ege’yi aratmayan denizi ile sırtını yemyeşil ormanlara dayamış olması ile Kumcağız benzerlerinden ayrılan bir yapıya sahiptir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kumcağız Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kumcağız Plajı

"Denizi ve kumsalı güzel"

4.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kumcağız Tarihi Mekanlar

Doğal liman özelliği barındıran koyu ve koşulları nedeni ile bozulmamış yapısı sayesinde Akdeniz ve Ege'yi aratmayan denizi ile sırtını yemyeşil ormanlara dayamış olması ile Kumcağız benzerlerinden ayrılan bir yapıya sahiptir.
Kumcağız'ın en önemli özelliklerinden birisi denizinin yapısıdır. Karadeniz karakteri göstermeyen denizi sığ ve durgundur. Bu sebeple de üzücü boğulma olaylarına sebep olmaz ve bu durum da doğal olarak çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Kumcağız'da konakladığınız süre boyunca Kumcağız plajı dışında görmeniz gereken bir diğer doğal harika da pembe kayalardır. Pembe kayalar mevkisi ilginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Bu kayalar suyun içinde oluşur ve çıkarıldıktan sonra sertleşmektedirler. Bu yapıları sayesinde de Osmanlı döneminde pek çok kez büyük yapıların inşaatlarında malzeme olarak kullanılmıştır. Sultanahmet Camisi bu yapılardan birisidir ve pembe kayaların dikdörtgen şeklinde kesilmesiyle inşa edilmiştir. Burası Kerpe'ye 6 km uzaklıktadır ve gezgincilerine piknik imkanı da sağlamaktadır.

Tatilciler yine Kefken'e yakın olan Cebeci beldesini de ziyaret edebilirler. Cebeci, temiz denizi, kumsal ve çam ormanları ile tam bir tatil cennetidir. Cebeci'de günbatımı seyretmek yörenin çekiciliğini arttıran unsurlardan biridir. Ayrıca ekim aylarında yaban ördeği, çulluk ve sülün açısından zengindir ve bölge avcılığa müsaittir. Cebeci, esas olarak “'cikcik”' denilen kum midyeleriyle tanınmıştır.

Cebeci'ye giderseniz karşısındaki Kefken Adası'nı da ziyaret edebilirsiniz. Bu adayla ilgili ilginç bir not düşelim: Kefken Adası, Karadeniz'de üzerinde insan yaşayan tek adadır. Ayrıca gemilerin barınabileceği limanı da olan ada yakın zamanda turizme açılmıştır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Denizi ve kumsalı güzel
4

-

13.08.2017'de Kumcağız'a gittim, en güncel halini anlatacağım size. Ormanlık alandan halk plajına gelmeden 100 metre geride, solda kamp alanı var, bitişiğinde de günlüğü 10 lira olan, sabah 7'de ne olduğu belirsiz, elinde fişi bile olmayan bir arkadaş, günlüğü 10 liradan araçlardan sabah 7, akşam 6'ya kadar para topluyor. Aksam 6'dan sonra gittiği için o saatten sabaha kadar ücretsiz gibi bir şey, gün içinde gelen o.. Devamını Göster