Kumcağız Gezilecek Yerler

Kumcağız civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kumcağız Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Kumcağız’da konakladığınız süre boyunca Kumcağız plajı dışında görmeniz gereken bir diğer doğal harika da pembe kayalardır. Pembe kayalar mevkisi ilginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Bu kayalar suyun içinde oluşur ve çıkarıldıktan sonra sertleşmektedirler.

Bu yapıları sayesinde de Osmanlı döneminde pek çok kez büyük yapıların inşaatlarında malzeme olarak kullanılmıştır. Sultanahmet Camisi bu yapılardan birisidir ve pembe kayaların dikdörtgen şeklinde kesilmesiyle inşa edilmiştir. Burası Kerpe’ye 6 km uzaklıktadır ve gezgincilerine piknik imkanı da sağlamaktadır.

Tatilciler yine Kefken’e yakın olan Cebeci beldesini de ziyaret edebilirler. Cebeci, temiz denizi, kumsal ve çam ormanları ile tam bir tatil cennetidir. Cebeci’de günbatımı seyretmek yörenin çekiciliğini arttıran unsurlardan biridir. Ayrıca ekim aylarında yaban ördeği, çulluk ve sülün açısından zengindir ve bölge avcılığa müsaittir.

Cebeci, esas olarak “cikcik” denilen kum midyeleriyle tanınmıştır.

Cebeci’ye giderseniz karşısındaki Kefken Adası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Bu adayla ilgili ilginç bir not düşelim: Kefken Adası, Karadeniz’de üzerinde insan yaşayan tek adadır. Ayrıca gemilerin barınabileceği limanı da olan ada yakın zamanda turizme açılmıştır.