Kepez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Kepez civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kepez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Akdeniz’in en çok turist ağırlayan noktaları arasındaki Kepez, tüm tatilcilere doğal güzellikleriyle görsel bir şov sunar.

Antalya Kepez’in gezilecek yerlerini bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kepez’in sınırları içerisinde her ne kadar çok fazla gezilecek mekan yoktur. Fakat bu açığını çevresine yakın olan doğal güzelliklerle kapatıyor.

Kepez tatilinizde ilçenin hayvanat bahçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hayvanat bahçesi özellikle minikler için harika bir gezi olabilir.

Şelaleler şehri Antalya’nın en göz alıcı akarsuyu olan Düden Şelalesi de Kepez’e oldukça yakındır. Düden Şelalesi, kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali’nden alır. Şelalenin Akdeniz’e ulaşma çabasına şahit olacağınız Düden Şelalesi’nde, yeşillikler arasında tüm stresinizi atacağınız unutulmayacak bir gezi yaşayabilirsiniz.

Kepez’e çok yakın olan Döşemealtı’ndaki Kırkgöz Han, gezi listenizde mutlaka yerini almalı. Kırkgöz Han, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır ve günümüze ulaşan kitabesine göre II. Gıyasettin Keyhüsrev Bin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Yapım yılı 1236-1246 yılları arasıdır. Kervansaray özelliği taşıyan Kırkgöz Han, Kepez’deki gezi rotalarınızdan birini oluşturabilir.