Kepez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kepez Gezilecek Yerler

Akdeniz’in en çok turist ağırlayan noktaları arasındaki Kepez, tüm tatilcilere doğal güzellikleriyle görsel bir şov sunar.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kepez Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kepez Tarihi Mekanlar

Akdeniz'in en çok turist ağırlayan noktaları arasındaki Kepez, tüm tatilcilere doğal güzellikleriyle görsel bir şov sunar.

Antalya Kepez'in gezilecek yerlerini bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kepez'in sınırları içerisinde her ne kadar çok fazla gezilecek mekan yoktur. Fakat bu açığını çevresine yakın olan doğal güzelliklerle kapatıyor.

Kepez tatilinizde ilçenin hayvanat bahçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hayvanat bahçesi özellikle minikler için harika bir gezi olabilir.

Şelaleler şehri Antalya'nın en göz alıcı akarsuyu olan Düden Şelalesi de Kepez'e oldukça yakındır. Düden Şelalesi, kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali'nden alır. Şelalenin Akdeniz'e ulaşma çabasına şahit olacağınız Düden Şelalesi'nde, yeşillikler arasında tüm stresinizi atacağınız unutulmayacak bir gezi yaşayabilirsiniz.

Kepez'e çok yakın olan Döşemealtı'ndaki Kırkgöz Han, gezi listenizde mutlaka yerini almalı. Kırkgöz Han, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır ve günümüze ulaşan kitabesine göre II. Gıyasettin Keyhüsrev Bin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Yapım yılı 1236-1246 yılları arasıdır. Kervansaray özelliği taşıyan Kırkgöz Han, Kepez'deki gezi rotalarınızdan birini oluşturabilir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın