Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Müzeler

Kadirli Gezilecek Yerler

Kadirli civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Karatepe Aslantaş Milli Parkı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Osmaniye
Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Osmaniye
Maksutoğlu Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Osmaniye

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Kadirli Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Osmaniye ilimizin en güzel ilçelerinden biri olan Kadirli son yıllarda giderek popülerleşen bir turizm merkezi. Hititlerden beri birçok medeniyeti verimli topraklarında ağırlamış olan Kadirli gezilecek yerler açısından da zengin bir yer. Bütün bu kültürlerin kesiştiği bölgede birçok tarihi eser görmek mümkün.

İlçenin coğrafi konumu sayesinde sahip olduğu doğal güzellikleri ise bir o kadar görülmeye değer. Sizler için hazırladığımız Kadirli'de gezilecek yerler rehberimizden faydalanarak bu güzel ilçenin her köşesini keşfedebilirsiniz. Kadirli otelleri ve konaklama imkanlarını da yine sitemizden inceleyebilir ve kendinize en uygun konaklama seçeneğini bulabilirsiniz.

Ala Camii: Osmaniye Kadirli gezilecek yerler arasında öne çıkan tarihi eserlerden olan Ala Camii, ilçe merkezine yaklaşık yirmi kilometre uzaklıkta yer alıyor. Romalılar tarafından MS. II. yüzyıl civarında kilise olarak inşa edilmiş olan camii Dulkadiroğulları döneminde camiye çevrilmiş.

Kadirli’de hakimiyet kuran farklı devletlerin ve kültürlerin izlerini sürebileceğiniz bu tarihi eser Kadirli’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Karatepe Kalesi: Kadirli Osmaniye'de gezilecek yerler arasında öne çıkan bir diğer yapı elbette Karatepe Kalesi. İlçe merkezine yaklaşık otuz kilometrelik bir mesafede yer alan Karatepe Köyü’nde görülebilecek bu eser ilk olarak MÖ. 8. yüzyıl civarında Hititler tarafından inşa edilmiş.

Son derece görkemli bir yapı olan Karatepe Kalesi bölgenin tarih kokan atmosferini doyasıya yaşamanızı sağlayacak.

Sülemiş Çamlığı: Sülemiş Çamlığı Kadirli turistik yerler arasında doğal güzelliğiyle öne çıkan bir yer. İlçe merkezinde bulunan bir tepede yer alan çamlık Osmanlı döneminde otağ olarak kullanılması nedeniyle tarihi öneme de sahip bulunuyor.

Daha sonradan ağaçlandırılan bölge ilçe merkezine yakınlığı ve yemyeşil doğasıyla Kadirli’ye gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Sülemiş Çamlığı bünyesinde piknik yapabileceğiniz gibi burada hizmet veren restoran ve tesislerde de yemek yiyebilirsiniz.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi: Kadirli müzeler açısından da şanslı bir bölge. Çünkü Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi belki de ülkemizdeki en güzel açık hava müzelerinden biri. Karatepe Köyü’nde yer alan müze erken Hitit döneminden günümüze ulaşan yapıların ve kalıntıların gezilebildiği bir müze.

Aynı zamanda, burada bulunan hiyeroglif kalıntıları Anadolu’daki tüm hiyeroglif yazılarının okunmasını sağlamış. Türkiye’nin ilk ve en büyük açık hava müzesi de olan müzenin alandan çıkarılan buluntuların sergilendiği kapalı teşhir bölümü farklı mimarisiyle de dikkat çekiyor. İnsanlığın ortak tarihi açısından benzersiz bir yere sahip olan bu müzeyi mutlaka gezi listenize ekleyin.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı: Kadirli doğal güzellikleri açısından da şanslı bir bölge. Karatepe Aslantaş Milli Parkı bu güzellikler arasında farklı bir yere sahip. Tarihi eserler açısından çok zengin olan bölgede bu eserleri gördükten sonra muhteşem doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir milli parka da bulunuyor çünkü.

1958 yılında milli park haline getirilen bölge güzel bir piknik ya da doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir yer. Birçok ağaç türünün görülebileceği park fotoğraf çekmek için de ideal.

Maksutoğlu Yaylası: Kadirli’ye gitmişken gezilmesi gereken bir başka doğal güzellik ise Maksutoğlu Yaylası Yazları oldukça sıcak olan bölgede halkın serinlemek için çıktığı bu güzel yayla bol bol oksijen alabileceğiniz bir yer. Birçok ağaç ve bitki türünün de görülebileceği Maksutoğlu Yaylası, bölgeye özgü kiremit ve ahşap evlerde konaklama imkanı da sunuyor.

Çeşitli restoranların da yer aldığı yaylada kamp ve çadır alanları da mevcut. Sizi her köşede başka bir güzelliğin karşılayacağı bu güzel yere mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Kadirli Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kadirli için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kadirli için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Kadirli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kadirli için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kadirli için gezilecek ücretsiz yerler : Maksutoğlu Yaylası, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Kadirli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kadirli için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kadirli için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Maksutoğlu Yaylası, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Kadirli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kadirli için gezilecek yerler nelerdir?
Kadirli için gezilecek yerler : Maksutoğlu Yaylası, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Kadirli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.