Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Ildırı Gezilecek Yerler

Ildırı civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Erythrai Antik Kenti
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Ildırı Köyü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Ildırı Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Ildırı, Çeşme’ye yakın şirin bir balıkçı köyü olarak biliniyor. Sessiz ve sakin günlük yaşamı ile rahatlamak isteyen kişiler için en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Ildırı Köyü hâlen balıkçılık yapılan ve aynı zamanda turizm konusunda her geçen gün gelişen güzel bir köy. Ildırı gezilecek yerler konusunda araştırma yapan kişiler bu güzel köyde özellikle doğal güzelliklerin çok olduğunu görüyor. Çeşme Ildırı gezilecek yerler denince akıllara hemen Erythrai Antik Kenti geliyor. Çok eski çağlardan bu yana bir yerleşim yeri olarak kullanıldığı için bölge zengin bir geçmişe sahip. Ayrıca köye yürüme mesafesinde olan Zeki Müren Adası da Ildırı turistik yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Ildırı’da gezilecek yerler listesi yapan kişiler için en ilginç yerler ise köyün çevresinde bulunan adalar. Bu adalara yüzerek ulaşılabildiği gibi aynı zamanda gün içinde sürekli yapılan tekne turları ile de gidilebiliyor. Keyifli ve eğlenceli bir aktivite olduğu için Ildırı Köyü ziyaretçileri sık sık bu aktivitelere katılıyor. Çeşme gibi günün her saati hareketli bir yere yakın olması da Ildırı turistik yerler hakkında araştırma yapan kişileri cezbediyor. Bu sayede günü sakin bir yerde geçiren insanlar akşamları da hareketli Çeşme gecelerinde eğlenebiliyor. Ildırı tarihi mekânları denince akıllara gelen ilk yer Ildırı Erythrai Antik Kenti olsa da köyün bazı yerlerin Helenistik dönemden kalan mozaikler de dikkate alıyor. Aynı zamanda Athena Tapınağı ve Ildırı Antik Kilisesi de listeye eklenmesi gereken yapılar olarak gösteriliyor. Tüm bu eserler bölgenin ne kadar zengin bir geçmişe sahip olduğunu anlamayı kolaylaştırıyor.

Ildırı’da Gezilecek Yerler Arasında En Önemlileri

Ildırı Köyü en çok temiz havası ve sakinliği ile dikkatleri çekiyor. Köyün genel geçim kaynağı balıkçılık olduğu için liman ziyaret edilip balıkçıların günlük aktivitelerine tanıklık edilebiliyor. Bunun yanında Ildırı Köyü ziyaretlerinde şu aktiviteler de yapılabiliyor:

  1. Balık avı ve tekne turu
  2. Plaj ve koy keşifleri
  3. Ildırı çarşısında alışveriş
  4. Balık alışverişi
  5. Doğal bitkiler toplamak için doğa gezisi

Ildırı gezilecek yerler arasından özellikle keyifli zaman geçirmek için akıllara gelen ilk seçenek olan Ildırı Çarşısı dikkatleri çekiyor. Burası küçük, şirin ve sakin bir çarşı olarak biliniyor. Günlük alışverişin yanında sevdikleriniz için farklı hediyelik ürünler de buradan satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bir balıkçı köyü olmasından dolayı birçok farklı balık satın alarak taze bir şekilde tüketebilirsiniz. Çeşme Ildırı gezilecek yerler listesi hazırlamak isteyen kişilere en çok önerilen seçeneklerden biri de doğa gezisi oluyor. Muhteşem ve tertemiz bir doğaya sahip olması köye gelen herkesi bu aktiviteye çekiyor. Üstelik Ildırı Köyü ormanları ve tepeleri birçok bitki ile dolu olduğu için bulunması zor olan birçok bitkiyi de toplayabilirsiniz. 

Ildırı Köyü Gezileri İçin Öneriler

Yapılacak Ildırı Köyü gezilerinde en çok zamanın mutlaka Ildırı Erythrai Antik Kenti için ayrılması öneriliyor. Bu antik kent içinde tarihi şehir surları, mozaik taşlar, tapınak kalıntıları ve aynı zamanda antik tiyatro kalıntıları yer alıyor. Ildırı turistik yerler  araştırması yapan kişiler için bu yerler yeterli olabiliyor. Özellikle Ildırı tarihi mekânları hakkında da bu köye giden kişilere mutlaka bu bölgeyi görmeleri öneriliyor. Her ne kadar küçük bir köy olsa da yine de Ildırı Köyü görülmeye değer bir yer. Ildırı gezilecek yerler hakkında size verilen bu bilgiler ile sizde unutamayacağınız bir Ildırı Köyü gezi planı yaparak zamanınızı en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Konaklama için Ildırı Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Ildırı Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ildırı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ildırı için gezilecek ücretsiz yerler : Erythrai Antik Kenti, Ildırı Köyü, Ildırı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ildırı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ildırı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Erythrai Antik Kenti, Ildırı Köyü, Ildırı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ildırı için gezilecek yerler nelerdir?
Ildırı için gezilecek yerler : Erythrai Antik Kenti, Ildırı Köyü, Ildırı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.