Heykel bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Heykel Gezilecek Yerler

Yeşil Bursa'nın saat kulesi ve büyük Atatürk Heykeli ile kalbinin attığı yerdir, Heykel.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Heykel Gezilecek Yerler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bursa Kapalı Çarşı

"Bursa Kapalı Çarşı"

"Bursa Kapalı Çarşı"

10

Misafir yorumu

5 yorum

Irgandı Köprüsü

"Çok güzel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bursa Tophane

"Manzaranın tadına doyum olmaz"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Heykel Tarihi Mekanlar

Yeşil Bursa'nın saat kulesi ve büyük Atatürk Heykeli ile kalbinin attığı yerdir, Heykel.
Heykel, Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa'nın kalbidir. Heykel caddesi adını, meydanda bulunan heybetli Atatürk anıtından almaktadır. Bu anıtın hemen hemen her tarafını tarihi binalar sarmıştır.

Bursa Kent Müzesi: Bursa Kent Müzesi şehre gelen tüm yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir yerdir. Bu müze bildiğiniz müzelerden oldukça farklıdır. Bu sebeple de yolunuz Bursa'ya düştüğünde mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz.

Irgandı Köprüsü: Bu tarihi köprü Heykel meydanına yürüme mesafesindedir. Setbaşı tarafında yer alan bu tarihi köprünün özelliği ise; karşılı küçücük zanaatkar dükkanlarının yer almasıdır.

Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu:Bursa Devlet Tiyatrosu olan bu bina oldukça önemli bir binadır. Atatürk heykelinin tam karşısında tüm heybetiyle göze çarpar.

Saat Kulesi: Heykel meydanının tam solunda kalan bu saat kulesi bir nevi kavşak görevi de görmektedir.

Tophane: Bursa Tophane Bursa'nın en ünlü alışveriş merkezi olan Zafer Plaza'nın tam karşında kalmaktadır. Harika bir Bursa manzarasını da ayaklar altına seren bu tepe Osmanlının iki büyük padişahının türbesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Bursa Kapalı Çarşı: Bursa Kapalı Çarşı Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmeyi başaran bir çarşıdır. İçerisinde birçok bölüm olan bu çarşı Bursa'ya gelen yerli ve yabancı turistler kadar Bursa halkının da oldukça ilgi gösterdiği yerler arasındadır.

Bursa Heykel ve civarında yürüyerek bile gezilip görülmesi gereken daha birçok yer mevcuttur. Dilerseniz Heykel'den kalkan taksi dolmuşlar ile Uludağ'a çıkan teleferik hattının başlangıç noktasına gidebilir ve harika bir manzara izleyerek dağa çıkabilirsiniz. Ya da yine aynı duraktan kalkan taksi dolmuşlar ile Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi ile Yeşil Türbe ve Bursa Yeşil Cami'yi ziyaret edebilirsiniz.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Manzaranın tadına doyum olmaz
10

-

Heykel'de oturuyorum dolayısıyla değinme fırsatı bulmak pek zor olmuyor. En son kuzenimle gitmiştik. Heykelden başlayarak çok güzel bir tur yapabilirsiniz. Müze, tiyatro, çarşı, cami vs. gibi birçok turistik yer görebilirsiniz. Hava kararınca da Tophane'ye doğru çıkıp dinlenebilirsiniz. İlla kafelere gitmek zorunda değilsiniz. Yukarı çıkmanızı sağlayan yollar aşağısını çok iyi görür ve akşamüstü ışıklar açılınca öze.. Devamını Göster

7
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer. Tavsiye ederim.

7
Bursa Kapalı Çarşı
10

-

Ülkemizde ve tarihimizde yıllardan beri alışveriş merkezi kültürü var. Kapalı çarşılar, hanlar sıcak ve samimi havaları ile şimdinin elektrik yüklü, insanı yoran AVM'lerinden önce başlatmıştır bu kültürü. Kapalı çarşılar, arastalar, hanlar yazılı olmayan ancak son derece kabul görmüş kurallara sahiptir. Dükkan sahipleri arasında güvene dayalı, rekabetin ilişkileri yıkmadığı, yardımlaşmanın önde olduğu örnek ilişkile.. Devamını Göster

7
Bursa Kapalı Çarşı
10

-

Bence de güzeldir. Dükkan fiyatlarını bilemem ancak alışveriş için fiyatlar gayet makul.

7
Bursa Kapalı Çarşı
10

-

Ben olaya ticari açıdan bakmadım ama söylediğiniz doğru olabilir. Ancak bu kadar insan sirkülasyonun olduğu bir yerde fiyatların yüksek olması da yadsınmamalı.

7
Bursa Kapalı Çarşı
10

-

Çok iyi bir yerdir. Bursa Kapalı Çarşı'da dükkan fiyatlarının çok yüksek olduğunu okumuştum. Birçok alışveriş merkezinden daha yüksek metrekare fiyatları sözkonusuymuş.

7
Bursa Kapalı Çarşı
10

-

Türkiye'de metrekare başına fiyatı en yüksek olan 2. yer. Birincisi İstanbul Kapalı Çarşı'dır