Heybeliada bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Heybeliada Gezilecek Yerler

Adalar arasında en çok yeşilliğe sahip olan Heybeliada, gezilecek pek çok tarihi ve doğal güzelliğe sahip...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Heybeliada Gezilecek Yerler

Toplam 9 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Heybeliada Tarihi Mekanlar

Adalar arasında en çok yeşilliğe sahip olan Heybeliada, gezilecek pek çok tarihi ve doğal güzelliğe sahip...
Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da birçok ziyaretçiyi ağırlayan Heybeliada, bahriye okulları, tarihi kiliseleri, liseleri, doğal ve tarihi güzellikleri ile ünlüdür.

Prens Adaları'nın nadide adası Heybeliada'da gezilecek pek çok yer var. İşte bunlar arasından sizin için seçtiklerimiz...

Deniz Lisesi: Heybeliada iskelesine ayak bastığınız anda sol tarafta sizi bembeyaz binasıyla Heybeliada Deniz Lisesi karşılar. 1776 yılında kurulan okul, Heybeliada'nın simgelerinden biri.

Heybeliada Sanatoryumu: Adanın en tanınan yapılarından biri olan Heybeliada Sanatoryumu, Türkiye'nin ilk verem hastanesidir ve 1924 yılında Atatürk'ün emri ile açılmıştır. Günümüzde bu tarihi yapı kullanılmamaktadır.

Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi: Heybeliada'da gezmenizi önerdiğimiz yerlerden olan Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi, yazarın yaklaşık 30 yıl boyunca yaşadığı evdir ve şu an müze olarak ziyarete açıktır.

Süslü Mezar: 1868 yılında yapılan ve İngiltere'nin Gemlik başkonsolusunun eşine ait olan Süslü Mezar, Heybeliada'nın en güzel eserlerinden biridir. Aya Yorgi Manastırı yolun bulunan bu mezarı görmenizi tavsiye ediyoruz.

İsmet İnönü Köşkü: Heybeliada'da uzun yıllar yaşamış olan İsmet İnönü ve ailesine ait olan ve bir dönem Atatürk'ün de konakladığı köşk günümüzde müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. İsmet İnönü Evi, Refah Şehitleri Caddesi'nde yer alıyor.

Tarihi Kiliseler ve Manastırlar: Heybeliada'da gezebileceğiniz pek çok tarihi kilise yer alıyor. Bunların en bilinenleri Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Ayios Nikolos Kilisesi, Aya Triada Manastırı ve Aya Spridon Manastırı'dır.

Çam Limanı: Heybeliada'nın muhteşem doğal güzelliğine şahit olabileceğiniz harika bir yerdir Heybeliada Çam Limanı. Adanın simgelerinden olan Çam Limanı'nı gezmeden adadan dönmeyin.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Ayse Şentürk tarafından...
10

-

Çok güzel.

2
huseyin rahmi gurpinar muzesi
10

-

Muhteşem görüntüsüne ve katettiğimiz onca yola rağmen Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın müze olan evini gezemedik. Görevli ortalıkta yoktu. Bugün pazar ve müze açık olması gerekirken.