Ezine Gezilecek Yerler

Ezine civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Neandria Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale
Mavra Adası

Mavra Adası

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale
Kestanbol Kaplıcası
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Ezine Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ezine, Çanakkale'nin beşinci büyük ilçelerinden biri olup 30 binlik bir nüfusa sahip. Sahil şeridi bulunan bu ilçede sahil şeridinin uzunluğu yaklaşık olarak 15 kilometre civarında. Bu ilçenin oldukça önemli ve meşhur sahil şeritler bulunur. Her birinin farklı doğal güzellikleri var.

İlçenin merkezi küçük ve sakin olması, Ezine otelleri arasında pek çok seçeneğin yer alması, yaz tatillerinde sizler için kolaylık sağlar. Ezine, bir gün içerisinde gezilebilecek bir bölge. Tarihi açıdan da pek çok özelliği bulunan bu bölge mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olarak Çanakkale'ye 42 kilometre uzaklıkta yer alır.

Bu bölge mezozoik çağda meydana gelmiş. Bu durumun en önemli kanıtları ise bölge ve civarından çıkarılan kurşun, kireç taşı, demir gibi maden bölgelerinin jeolojik yapısı. Ezine gezilecek yerler içinde önemli bir alan.

Hem geçmiş çağlardan kalan kalıntıları görmek hem de doğal güzellikleriyle büyüleyen sahil şeritlerini gezmek yapılacak önemli aktivitelerden yalnızca birkaçı.

Ezine, özellikle Antik Çağ’dan kalan tarihi eserleriyle dikkati çeker. Temiz ve duru denizi, doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir. Özellikle yaz döneminde hem kültürel gezileriyle hem de plaj turizmiyle işlek bir alan. Ezine de tatil yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren şehir içindeki sokakları gezerek tatilinize başlayabilirsiniz.

Denize sıfır restoranlarda yörenin lezzetli yemeklerini tadarak denize karşı manzaralarda keyif yapabilirsiniz. Bölge de pek çok antik kent bulunur. Bu antik kentleri dolaşarak daha sonrasında plajlarda denize girebilirsiniz. Ezine içinde yapılabilecek pek çok aktivite bulunur. Hem doğal hem de tarihi güzellikler bakımından geniş bir coğrafyaya sahip.

Ezine tarihi yerler bakımından oldukça zengin. Bu tarihi yerlerden bazıları:.

Ezine doğal güzellikler açısından dopdolu bir coğrafya. Özellikle gölleri ve kaplıcaları son derece meşhur. Kaplıcalar ve göller şu şekilde sıralanır;.

Ezine’nin hem doğal güzellikleri hem de Ezine kaplıcalar ile güzel tatil günleri geçirebilirsiniz. Ezine'de konaklayabileceğiniz pek çok pansiyon ile de konaklama sorunu çekmeden tatilinize devam edersiniz. Bir yandan konaklarken bir yandan da Ezine’nin tüm güzelliklerini görebilme imkanı sizlere sunulmuş.

Ulaşım bakımından da kolay bir bölge de bulunması oldukça avantajlı bir durum.

Ezine, ulaşım bakımından basit bir alanda yer alır. Çanakkale'nin şehir merkezinde Ezine’ye gidebilmek için karayolu kullanılır. Bu yol genellikle 35-40 dakikalık bir süreçten ibaret. İl merkezine olan uzaklığı 45 kilometre. Çanakkale dışından geliyorsanız ise direkt olarak havayoluyla Ezine’ye gelme imkanı bulunmamakta.

Çanakkale Havalimanı’na geldikten hemen sonra ilçeye karayolu üzerinden giriş yapabilirsiniz. Çanakkale Ezine gezilecek yerler bu alana gelmeden hemen önce belirlenmeli. Belirlenen gezi yerlerini önceden araştırmak size tatiliniz esnasında oldukça yardımcı olur. Özellikle gezilecek yerleri ve bu yerlerin ulaşım seçeneklerini belirleyerek rotanızı oluşturabilirsiniz.

Ezine gezi rehberi içine tüm tarihi ve doğal güzellikler eklenerek Ezine’yi tam anlamıyla öğrenebilirsiniz. Deniz turizminin de gelmiş olduğu bu bölge yıl içinde yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlamakta. Siz de gezi öncesi görmek istediğiniz her alanı belirleyerek tatiliniz sekteye uğramadan kolaylıkla tüm bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ezine Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ezine için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Ezine için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Mavra Adası, Neandria Antik Kenti, Geyikli Plajı, Ezine konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ezine için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ezine için gezilecek ücretsiz yerler : Mavra Adası, Neandria Antik Kenti, Kestanbol Kaplıcası, Ezine konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ezine için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ezine için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Mavra Adası, Neandria Antik Kenti, Kestanbol Kaplıcası, Ezine konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ezine için gezilecek yerler nelerdir?
Ezine için gezilecek yerler : Mavra Adası, Neandria Antik Kenti, Kestanbol Kaplıcası, Ezine konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.