Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Eski Datça Gezilecek Yerler

Eski civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Eski Datça Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Datça, Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı bir ilçe. Büyük bir yerleşim merkezi olan bu semtin havası ve doğası kendine hayran bırakıyor. Bu ilçede 7 tane mavi bayraklı plajlar yer alıyor. İlçenin merkezinde ise tertemiz plaj ve koyları görebilirsiniz. Datça’da yer alan mavi bayraklı koylarda muhteşem tatiller yapabilirsiniz.

Eski Datça gezilecek yerler arasına sahil ve koyları mutlaka dahil etmelisiniz. Datça’ya yolunuz düştüğünde Eski Datça’yı da mutlaka ziyaret etmeniz öneriliyor. Datça’nın merkezindeki üç mahallesi arasında yer alan Eski Datça, mahalleler arasında en düzenlilerden biri.

Buraya “Eski Datça” denmesinin nedeni ise eski bir yerleşim yeri olmasından ve yıkılmış eski binalara sahip olmasından dolayı.

Eski Datça’da gezilecek yerler arasında Eski Datça evleri yer alıyor. Sanat eserini andıran bu evler, taş işçiliğinden dolayı oldukça sağlam. Datça evlerinin süslü dar sokaklarda yer alması da görsel açıdan hoş bir görünüm yaratıyor. Bu ilçe, bitki zenginliği açısından da antik çağlardan bu yana varlığını koruyor.

Datça’daki iklim özellikleri ise flora çeşitliliğini beraberinde getiriyor. Datça florasını temsil eden tarım ürünlerinin başında ise badem var. Konaklama ihtiyacınızı Eski Datça Otelleri sayfasını inceleyerek karşılayabilirsiniz.

Eski Datça turistik yerler bakımından en sık ziyaret edilen semtlerden bir tanesi. Nefes kesen bir güzelliğe sahip olan Datça’da turizm bir hayli gelişmiş durumda. Turistik yönü ile bilinen bu semtte gezip görebileceğiniz ve tatil yapacağınız birçok yer bulunuyor. Eski Datça’yı ziyaret eden bireyler, buradaki yapıların güzelliğiyle şaşkınlığını gizleyemiyor.

Doğanın en güzel renklerinin sergilendiği manzaralar Eski Datça’da ziyaretinizde görebileceğiniz detaylardan. Eski Datça tarihi yerler ve turistik değere sahip olan birçok yer ise aşağıdaki gibi:.

Eski Datça doğal güzellikleri ile bilinen turistik semtlerden. Bu semtte, meyve bahçeleri, yemyeşil ormanlar, masmavi denizin tadını çıkarabileceğiniz birçok koy bulunuyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Eski Datça tarihi yerler ile de ünlenmiş olan bir semt.

Genellikle turistlerin bu semte asıl gelme amacı ise incecik kumsalların tadını çıkarmak ve masmavi denizde yüzmek. Eski Datça’da uzun tatiller yapmak için değerlendirebileceğiniz alternatifler aşağıdaki gibi:.

Muğla’nın parıldayan cenneti olarak kabul edilen Eski Datça’da tatilinizi yapmak için yukarıdaki alternatifleri gözden geçirebilirsiniz. Koy, plaj ve büklerde tatil yapmak için ise farklı konaklama mekânlarından bütçenize uygun olarak hizmet alabilirsiniz. Genellikle bu koy ve plajlara girişlerin ücretsiz olması ise dilediğiniz zaman denize girebilmenize yardımcı olabilir.

Eski Datça’daki koy ve plajlar hem ücretsiz hem de son derece temiz. Eski Datça Restoranları ve Yemek Yerleri sayfasını inceleyerek yeni yerler keşfedebilirsiniz.