Eski Datça Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Eski civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Eski Datça Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Doğanın en güzel renklerini sunan Eski Datça; bir meydan, bir buçuk sokak büyüklüğünde... Evler bal rengi kesme taştan yapılmış ve bahçe içinde. Üstünden begonvil taşan yüksek bahçe duvarları arkasında saklı.

Nefes kesen güzellikte bir Akdeniz Köyü olan Eski Datça, bakir bir doğaya ve tertemiz bir havaya sahiptir. Birçok yerde görülen yapılaşmadan sonra insanı şaşırtan güzellikleriyle dikkat çeker burası. Doğanın en güzel renklerini sunan Eski Datça; bir meydan, bir buçuk sokak büyüklüğünde... Evler bal rengi kesme taştan yapılmış ve bahçe içinde. Üstünden begonvil taşan yüksek bahçe duvarları arkasında saklı. Masalın ta kendisi olan Eski Datça, taş ve dar yolları ile bir tiyatro dekorunu anımsatan renkli bir köydür.

Bencik Koyu: Eski Datça’da en görülesi yerlerden biridir bir liman özelliği taşıyan Bencik Koyu. Hisarönü Körfezi ve Gökova Körfezi arasında kalır yeşil ve mavinin eşsiz uyumundaki koy. Buradan yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş sizleri Bördübet Koyu'yla buluşturacak. Eski Datça’nın huzur kokan atmosferine yakından dokunmak ve doğa ile iç içe olmak istiyorsanız Bencik Koyu tam da aradığınız adres.

Apollon Tapınağı: Tabiat Ana’nın her köşesini özenerek yarattığı Datça’da yapılan kazılarda ortaya çıkarılmıştır Datça Apollon Tapınağı. Knidos Antik Kenti’nin çevresinde bulunur ve hörülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Palamutbükü Plajı: Birbirinden mavi koyları, göz alabildiğine uzanan yemyeşil ormanları ve bol oksijeni ile şair Can Yücel’i kendine aşık eden Datça’nın en güzel koylarından biridir Palamutbükü Plajı. Sahip olduğu kıyılar bir akvaryumu hatırlatır adeta. Uzun bir sahili olan plajda deniz kıyısında restoranlar, çay bahçeleri yan yana sıralanmıştır.

Knidos Antik Kenti: Gezi listenizin ilk sıralarında olması gereken Knidos Antik Kenti’nde görülmeye değer birçok kalıntı vardır. Geçmişin izlerini günümüze taşıyan kentin tarihi M.Ö. 2000’li yıllara dayanıyor. Tekne turlarının neredeyse tamamı buraya gezi düzenliyor. 8.000 kişilik antik tiyatro, Afrodit heykelinin kaidesi, güneş saati, Demeter Mabedi, eski dönemlerde 80.000 nüfusun yaşadığı Knidos Antik Kenti'nde yer alan kalıntılar arasında gelir.

Diğer Doğal Güzellikler: Narenciye bahçeleri ile çevrili Eski Datça’da masmavi denizin tadını çıkarıp, incecik kumsallarda güneşleneceğiniz birçok seçenek vardır. Ovabükü Plajı, Bencik Koyu, Gebekum ve Kargı Koyu'nu listenize dahil edip, huzur kokan atmosferin tadını çıkarın.