Erikli bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Erikli Gezilecek Yerler

Gürültüden kaçmak, sessiz, sakin bir ortamda kendini doğanın kucağına bırakmak isteyenlerin yuvasıdır Erikli, huzurun adresidir. Saroz Körfezi’nin uzun yıllar saklı kalmayı başarmış hazinesidir. Uzun ve eşsiz kıyı şeridi, her daim temiz kalabilen denizi ile Erikli, ülkemizin cennet köşelerinden biridir.Erikli Tarihi Mekanlar

Gürültüden kaçmak, sessiz, sakin bir ortamda kendini doğanın kucağına bırakmak isteyenlerin yuvasıdır Erikli, huzurun adresidir. Saroz Körfezi'nin uzun yıllar saklı kalmayı başarmış hazinesidir. Uzun ve eşsiz kıyı şeridi, her daim temiz kalabilen denizi ile Erikli, ülkemizin cennet köşelerinden biridir.
1960 yılında imara açılmasıyla birlikte bugünkü halini alan Erikli, eşsiz bir doğa ve deniz tatili yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri. Erikli'de gezilecek yerler neresi diye merak ediyorsanız, aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz.

Tuz Gölü: Osmanlı döneminde İstanbul'un tuz ihtiyacını karşılayan Tuz Gölü'nde pembe flamingolar başta olmak üzere çeşitli göçmen kuş türlerini görme imkanına sahip olabilirsiniz.

İbrice: Özellikle dalış için en elverişli bölgelerden biri olan İbrice'de, İbrice Limanı'da görülmeye değerdir.

Köyler: Başta Danişment, Koruklu, Çeltik ve Beyköy olmak üzere civar köyleri keşfedebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın