Dikili Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Dikili civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Dikili Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde konumlanmış olan ve İzmir’de sahil şeridi boyunca yer alan Dikili; gerek kıyı şeridi gerekse iç kesimlerde eşsiz manzaralar sunmaya devam ediyor. Huzurlu, sakin ve sessiz atmosferi sayesinde Dikili bambaşka güzelliklere ev sahipliği ile biliniyor. İzmir şehir merkezine yaklaşık 120 km.

uzaklıkta yer alan Dikili, bünyesinde barındırdığı çam ağaçları ile eşsiz bir görsel şölen sunuyor. Dikili merkez doğal güzellikleri bakımından meşhur olmasının yanı sıra aynı zamanda pek çok antik kent bakımından da ünlü olan bir yer.

Dikili’ye yaklaşık 10 km. uzaklıkta yer alan Çandarlı Köyü’nün Orta Çağ döneminden kalmış olan kalesi, Merdivenli Köyü’nde yer alan krater gölü ve köylerinde konumlanmış olan antik mağaraları, Madra Çayı boyunca uzanan çam ormanları, Dikili’ye bağlı olan köylerde yer alan kaplıcalar da son derece ilgi çekici unsurlar arasında yer alıyor.

Kısacası Dikili ilçesi, gerek tarihi yapıları, şifa merkezleri ve plajları ile olsun, gerekse koyları ve köyleri ile olsun sayısız seçeneği ile gezip görülecek yerleri bünyesinde barındırıyor. Dikili tatili yapacağınız esnada ise kesinlikle keşfetmeniz gereken yerlerden bazıları şu şekilde özetlenebilir;.

Dikili merkez gezilecek yerler neresi? Diyorsanız sıkı durun çünkü hazırladığımız liste tam da sizlere göre. Dikili, sayısız seçeneği ile gezginlerin en sık ziyaret ettiği bir yer olmayı başarmış. Turistik yerleri ile dikkatleri üzerine toplayan Dikili rotası aşağıdaki gibi sıralanabilir;.

Günübirlik deniz tatil rotası çerçevesinde ziyaret edebileceğiniz Kalem Adası’nda, gün boyu güneş altında ve kristal berraklıklardaki sularda harika vakit geçirme şansınız bulunuyor. Adada aynı zamanda lüks bir de otel yer almakta. Otel aynı zamanda, Türkiye’de en iyi balayı otelleri listesi arasında gösteriliyor. Dikili Merkez Otelleri sayfasından kendinize uygun oteli bulabilirsiniz.

Eğer butik bir otel düşünüyorsanız Dikili merkez butik otelleri size uygun olacaktır.

Doğal ve tarihi güzelliklerin iç içe geçtiği Kalem Adası, Ege’nin Maldivleri olarak da biliniyor. Kalem Adası’nın kara ile herhangi bir bağlantısı olmaması sebebi ile kalabalık Dikili plajlarından uzakta, sakin bir ortam içerisinde, berrak sularda denize girmek için tercih edebilirsiniz. Buraya ulaşım ise Bademli Köyü’nden hareket etmekte olan tekneler ile sağlanıyor.

Nebiler Köyü’ne geldiğiniz zaman, ilk görmeniz gereken yerlerden birisi de Aşıklar Şelalesi. Muhteşem manzaralara ilave olarak, şelale etrafında yürüyüş ve tırmanma parkurları da yer almakta. Aşıklar Şelalesi’ne aynı zamanda girişler ücretli olup, ziyaret saati 08: 00 ile 20: 00 saatleri arasında.