Darıca bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Darıca Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Darıca’ya gelmişken Darıca Hayvanat Bahçesi'ni mutlaka ziyaret etmenizde fayda var. Ayrıca ilçe tarihi açıdan da oldukça zengindir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Darıca Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Darıca Tarihi Mekanlar

Darıca'ya gelmişken Darıca Hayvanat Bahçesi'ni mutlaka ziyaret etmenizde fayda var. Ayrıca ilçe tarihi açıdan da oldukça zengindir.
Darıca Kalesi: Önceleri Daritzon olarak anılan kale daha sonra Osmanlılar'ın eline geçince Darıca Kalesi adını almıştır. Kıyıdan 200 metre yukarıda ve sahile hakim bir sırt üzerine yapılan kalenin bugün sadece küçük bir sur duvarı ve Bizans tarzı bir hacın da yer aldığı bir burcu vardır. Ayrıca kale içinden geçen gizli bir alt geçitle sahile inmek de mümkündür.

Tarihi Evler: Çoğunlukla tarihi Rum evleri olmak üzere Darıca'da birçok tarihi ev ve köşk bulunmaktadır.

Darıca Deniz Feneri: 1896 yılında gemilere kılavuzluk etmek ve karaya çarpmalarını engellemek amacıyla inşa edilmiştir. Denizden yüksekliği 20 metredir ve 100 yılı aşkın süredir hizmet etmektedir. 15 saniyede bir çakmaya programlanan fener 25 metre uzaklıktaki gemilere hizmet verebilmektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi: Darıca Kuş Cenneti veya Boğaziçi Hayvanat Bahçesi olarak da adlandırılır. Darıca Hayvanat Bahçesi'nde 200 çeşidin üzerinde 3000'e yakın hayvan barınmaktadır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Darıca Kalesi
10

-

Güzel...