Çeşme Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Çeşme Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Masmavi denizi, şifalı suları, altın sarısı kumları ile nefes kesen kumsalları, boyozu, çiğdemi, zeytinyağlı çeşitlerinin baş tacı olduğu zengin mutfak kültürü ve her daim esen ılık rüzgarı ile sarıp sarmalar sizi Ege'nin incisi Çeşme.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çeşme Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çeşme Kalesi

"Simgesel yapı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Merkez Tarihi Mekanlar

Masmavi denizi, şifalı suları, altın sarısı kumları ile nefes kesen kumsalları, boyozu, çiğdemi, zeytinyağlı çeşitlerinin baş tacı olduğu zengin mutfak kültürü ve her daim esen ılık rüzgarı ile sarıp sarmalar sizi Ege'nin incisi Çeşme.
Ege'nin en popüler, en çok ziyaretçi çeken tatil cennetlerinden biridir Çeşme. Masmavi denizi, yemyeşil doğası, şifalı suları, altın sarısı kumları ile nefes kesen kumsalları, boyozu, çiğdemi, zeytinyağlı çeşitlerinin baş tacı olduğu zengin mutfak kültürü ve her daim esen ılık rüzgarı ile sarıp sarmalar sizi. Masmavi bir denizde serinleyip sonra da sımsıcak kumsalda gülümseyen güneşin altında güneşlenmek mi, bir yat kiralayıp çarpıcı güzellikteki adaları gezmek mi, dalış tüpünüzü takıp sualtının zenginliği keşfetmek mi istiyorsunuz? Çeşme hepsini bir arada bulabileceğiniz zenginlikte bir yer.

Çeşme Koyları ve Plajları: Gezinizi Çeşme Merkezle sınırlı bırakmayıp, çevredeki koyları ve plajları da gezmek isterseniz birçok seçenek çıkacak karşınıza. Ilıca Plajları, Çeşme Boyalık Koyu, Aya Yorgi Koyu, Çeşme Pırlanta Plajı ve Çeşme Paşalimanı Plajı görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında geliyor.

Erytrai Antik Kenti: Tarihin tozlu sayfalarını aralamanıza yardımcı olan Erytrai Antik Kenti, Ildırı'da yer alır. Burada Antik Çağ'dan günümüze kadar ulaşan şehir surları, tapınak kalıntıları, antik tiyatro ve mozaikler bölgenin tamamına yayılmış durumdadır. İzmir Çeşme'de bilinen ilk yerleşim yeri olan Erythrai Antik Kenti'ni görmeden, geçmişin izlerini sürmeden gezinizi noktalamayın.

Çeşme Kalesi: Çeşme'nin simgelerinden biri olan ve ihtişamlı görüntüsüyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Çeşme Kalesi, Osmanlı döneminde yaptırılmıştır. Geziniz sırasında kalenin içerisinde yer alan Çeşme Müzesi'ni de gezmenizi öneririz.

Alaçatı: Ege'nin en dikkat çeken ve en popüler tatil yerlerinden biri olan Alaçatı'da Çeşme'de yer alıyor. Tatilinizde mutlaka ama mutlaka Alaçatı'yı ve çevresindeki yerleri ziyaret etmelisiniz. Alaçatı Antika Pazarı, Alaçatı Yel Değirmenleri, Alaçatı Taş Evler, Alaçatı Meydanı ve Alaçatı Plajlarını mutlaka ama mutlaka gezi listenize eklemelisiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Simgesel yapı
10

-

Çeşme Kalesi, tıpkı Bodrum Kalesi, Alanya Kalesi gibi buranın simge yapısıdır. Çeşme'nin en merkezi yerinde konuşlanmış ve harika bir manzaraya sahip. Hangi dergide ya da hangi sitede Çeşme'den.. Devamını Göster