Caddebostan Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Caddebostan civarında görülmesi gereken 3 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
İstanbul
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul

Caddebostan Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Yaz mevsiminin başlamasıyla hareketlenen Caddebostan, sahilinin güzelliği ile Anadolu Yakası’nın en seçkin semtlerinden biridir.

Caddebostan’daki Bağdat Caddesi, ilk keşif noktalarınızdan biri olabilir. Cadde boyunca yeni restoranlar ve cafeler keşfedebilir, farklı lezzetleri damağınızla buluşturabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi, Göztepe’de bulunduğu için Caddebostan’a konum itibariyle yakındır ve gezilecek yerlerin listenize dahil edebileceğiniz eğlenceli bir yerdir. Hem miniklere hem de yetişkinlere hitap eden İstanbul Oyuncak Müzesi, ünlü şair ve yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur.

Kadıköy’ün en çok ziyaret edilen noktaları arasındaki Haydarpaşa Tren Garı da listenizde mutlaka yerini almalı. Caddebostan’a yakın olması sebebiyle, tren garına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tarihi boyunca birçok insanı kavuşturan ve birçok insanın yollarını ayırdığı yer olan Haydarpaşa Tren Garı, yaşadıklarını her köşesinde sizlere hissettirecek.

Göztepe Parkı da dinlenip huzur bulabileceğiniz bir yerdir. Caddebostan’a Göztepe Parkı da oldukça yakındır. Gün içerisinde biraz dinlenip enerji depolamak isterseniz Göztepe Parkı’nın yeşillikleri arasında günün keyfini çıkarabilirsiniz.