Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence
Yerleşkeler
Ulaşım

Bostancı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Bostancı civarında görülmesi gereken 3 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul

Bostancı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

1960'lı yıllarda İstanbul'un sayfiye semtlerinden olan Bostancı, günümüzde de özellikle sahil şeridi ile kent karmaşasından uzaklaşmak ve nefes almak isteyenlerin ilk adreslerinden biri.

Bostancı, İstanbul Anadolu yakasının "eski sayfiye" olarak bilinen yeri. 1950'li ve 60'lı yıllarda yaz aylarında yazlıkçıların oturduğu semtlerden olan Bostancı günümüzde de özellikle sahil şeridi ile kent karmaşasından uzaklaşmak ve nefes almak isteyenlerin ilk adreslerinden biri.

Bostancı'da bir gezi yapmayı planlıyorsanız öncelikle Bostancı sahilini gezmenizi öneriyoruz. Şayet hava güzelse Kadıköy'den başlayıp Tuzla'ya kadar devam eden sahil yolunda dilerseniz yürüyerek dilerseniz bisikletinizle gezebilirsiniz. Kısa bir mola vermek istediğinizde kendinizi çimlere atabilir veya sahilde bulunan küçük cafe ve restoranlardan birinde oturabilirsiniz.

Bostancı'da gezilecek yerlerden biri de Bostancı çarşısı. Tren istasyonundan itibaren minibüs caddesine dek uzanan Bostancı çarşısında dolaşabilir, esnafla sohbet edebilir, alışveriş yapabilir, mekanlardan birinde kısa bir mola verebilirsiniz.

Bostancı gezilecek yerler listemizin bir diğer keyifli durağı da Bağdat Caddesi. Anadolu yakasının en önemli alışveriş ve sosyal yaşam merkezlerinden olan Bağdat Caddesi'nin başlangıç noktası Bostancı. Her daim canlı ve kalabalık olan Bağdat Caddesi'nde birbirinden eğlenceli vitrinleri seyrederek yürüyebilir, mağazaları gezebilir, seçtiğiniz bir mekanda vakit geçirebilirsiniz.

Bostancı gezinizi tamamladıktan sonra yakın yerleri de gezmeye devam edebilirsiniz. Suadiye, Şaşkınbakkal, Kozyatağı, Küçükyalı Bostancı'ya oldukça yakın konumda olan vee gezebileceğiniz semtler arasında yer alıyor.