Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Beyazıt Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Beyazıt civarında görülmesi gereken 3 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul

Bayezid Camii

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
İstanbul

Beyazıt Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Fatih’in semtlerinden biri olan Beyazıt görülmeye değer tarihi yapılara ev sahipliği yapmaktadır.

Tarihi Yarımada’nın en güzel semtlerinden biri olan Beyazıt görülmeye değer pek çok tarihi yapıya sahiptir.

İstanbul Beyazıt geziniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerler şöyle:

Beyazıt Kulesi: 1749 yılında, yangınları gözlemlemek ve haber vermek için inşa edilen Beyazıt Kulesi, İstanbul Üniversitesi merkez kampüsü bahçesinde yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda restorasyın sürecini tamamlayan kule günümüzde meteoroloji durumunu bildirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Beyazıt Hamamı: 15. yy’da inşa edilen Beyazıt Hamamı Hürrem Sultan tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde İstanbul Üniversitesi’ne ait bir mekandır.

Bayezid Camii: Erken dönem Osmanlı mimarisinin eserlerinden biri olan Bayezid Camii semtin simgelerinden biridir. Cami Sultan II. Bayezid tarafından yaptırılmıştır.

Beyazıt Meydanı: İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Beyazıt Meydanı tarih boyunca her zaman çok önemli bir alan olmuştur. Meydan Tarihi Yarımada’nın merkezinde yer almaktadır.

Kapalı Çarşı: Dünyanın en eski ve en büyük çarşısı olan Kapalı Çarşı’nın bir kapısı da Beyazıt’ta yer almaktadır. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Kapalı Çarşı’yı mutlaka görün.

Beyazıt semti Tarihi Yarımada’da yer alan pek çok tarihi yapıya yakın konumda yer almaktadır. Dilerseniz Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Sultanahmet Meydanı, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, Binbirdirek Sarnıcı, Mısır Çarşısı gibi dünyaca ünlü yapı ve eserleri de görebilirsiniz.