Ayder Restoranları

Ayder civarında gidilebilecek 0 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Ayder Restoranları ve Yemek Yerleri

Ayder yaylası, Rize iline yaklaşık 69 km uzaklıkta yer alan Çamlıhemşin ilçesinin ise ortalama 19 km güneydoğusunda yer alan 1350 metre yükseklikteki çam ormanları ile kaplı yayla olma özelliği gösteren ilçelerinden biri. Ayder’de gezilip görülmesi gereken yerler arasında, Aşağı ve Yukarı Ambarlık Şelaleleri, ormanlar, yayla evleri ve kaplıcalar yer alıyor.

Adeta tam bir cennet imajı çizen Ayder, son zamanlarda yabancı turistlerin de ilgi odağı olmayı başarmış durumda. Açılan pansiyonlar ve oteller ise bu turizmi destekleyen unsurlar olarak görülmekte. Ayder otelleri size uygun olacaktır. Ayder’de yemek yenilecek yerler neresi diyorsanız sizleri yazımızın devamında yer alan içerikleri okumaya davet ediyoruz.

Karadeniz Bölgesinde yer alan ve dikkat çeken 44 adet yayla arasında sayılan Ayder, eşsiz güzelliği ile Fırtına Deresi’nin Karadeniz ile buluşmuş olduğu yerde başlamakta. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz yaylaya, Karadeniz’e paralel olarak ilerlemiş olan sahil yolundan ormana saptığınızda muhteşem doğaya adım atmış olacaksınız.

Zengin florası ve yolları ile kendine hayran bırakan Ayder gezisi ile sevdikleriniz ile birlikte unutulmaz bir tatil anısı yaşamış olacaksınız.

Ayder yaylası yemek yerleri önerisi içerisinde sizlere birkaç mekan sunuyoruz. Yöresel yemekleri ile, doyurucu tatları ile et ve pide alternatiflerini sunan restoranlarıyla, şelaleler karşısında içilmiş olan çayları ve tadı damağınızda kalan diğer lezzetleriyle Ayder Yaylası’na davetlisiniz. Gelin birlikte Ayder Yaylasında yer alan restoranlara daha yakından bakalım. İşte Ayder Restoranları; .

Ayder yaylasında yemek yenilecek yerler arasında sayılan mekanlarda yiyebileceğiniz yemekler arasında ise;.

Rize’nin Ayder yaylası restoranları bünyesinde tadabileceğiniz enfes yemekler arasında yer alıyor.

Ayder Yaylasına gelmişken keşfe çıkabileceğiniz birkaç durak ise şu şekilde;.