Ayder bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ayder Gezilecek Yerler ve Tarihi MekanlarKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ayder Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 9 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kaçkar Dağları Milli Parkı

"Tatil burnumuzdan geldi"

7.8

Misafir yorumu

4 yorum

Elevit Yaylası

"Ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden"

Misafir yorumu

1 yorum

Amlakit

"El değmemiş bir yayla"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Palovit Yaylası

"Manevi değeri çok"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Sal Yaylası

"Cennet gibi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çat Vadisi

"Görülmeye değer bir yer"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Ayder Tarihi Mekanlar

1871 tarihli Trabzon Vilayeti Yıllığında, 'Hemşin nahiyesinde Hala deresi civarında Ayder nam mahalde gayet sıcak bir kaplıca olup yel illetine devası meşhur olup lezzeti hiçbir maden suyuna benzemez' şeklindeki ibarede bahsi geçen ve yöre halkının yıllardır bildiği ve faydalandığı Ayder Yaylası, 1987'de Turizm Merkezi, 1994'de Milli Park ilan edilmiştir. Konaklama seçenekleri için uygun Ayder otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Ayder Kaplıcası nedeniyle öteden beri popüler bir tatil yeri idi. Son yıllarda dağcılar ve yürüyüş grupları eklendi. Bir ara hızlı bir betonlaşmaya uğdıysa da daha sonra korumaya alındı.

1992'de hizmete açılan, 2005'de Sağlık Bakanlığı'ndan Kaplıca Tesisi İşletme İzni alan ve Sağlık Merkezi hüviyeti kazanmıştır Ayder Yaylası'ndaki kaplıca tesisleri.

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
Tatil burnumuzdan geldi
1

-

Haftasonu ayder yaylasında geçirmek yanlışında bulunduk. Her yerde inşaat çalışması var. Boş bulunan her yere otel yapılmış. Güzelim doğa ancak bu kadar mahvedilir. Ha bir de Toki okaya el atmış. Onlar nasıl mahvedecek merak ediyorum. Yol çalışmalarıyla ilgili bilgi yok. Çıkışta ayderin tek yoluna asfalt çalışması yapılıyordu. En az 100 kişi otel çıkışı geri dönemediler. Yardımcı olunmadığı gibi gece 12 ye kadar yol.. Devamını Göster

9
Cennet gibi
10

-

Burada yasayan ölür mü hiç cennet gibi çok istiyorum görmeyi ama imkânlar el vermiyor. Ben de internetten bakıyorum. 46 yaşındayım gelin gelmek istiyorum, orada yaşamak istiyorum.

9
El değmemiş bir yayla
10

-

Muhteşem bir doğa… Bulutların üzerinde el değmemiş bir yayla… Yeşilin bütün tonlarını bulabileceğiniz bir yer. Biz Ufuk Pansiyon'da konakladık ve inanılmaz memnun kaldık. Kendi evimizde gibi hissettik. Odalar tertemiz. Yemekleri tamamen ev yapımı (yoğurdundan, ekmeğine kadar). Çocuklu olup da gidilir mi diyenler içinde gayet uygun bir yer çünkü biz 2 yaşında kızımızla gittik. Onun bu denli yeşil bir doğanın içinde .. Devamını Göster

9
Doğasıyla, suyuyla, insanıyla
10

-

Daha önce duyduklarımızla gezi planımıza ekledik. Doğasıyla, suyuyla, insanıyla harika bir yer. Fiyat olarak lüks yerler olduğu gibi uygun yerler de var. Hediyelik malzemeler satan dükkanların nerdeyse hepsi aynı fiyat, çok gezmeyin. :) Tam aile ile gidilecek bir yer. Şiddetle tavsiye ediyorum.

9
Ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden

-

Temmuz, Ağustos'ta bile üstüne hırka giydiren bir doğası var. İçeceklerinizi su birikintilerine bırakın buz gibi olması çok sürmüyor yani her şey doğal. Ölmeden gidip görülmesi gereken başlıca yerlerden bir tanesi.

9
Görülmeye değer bir yer
8

-

Çat Vadisi çok güzel, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Lakin yolları çok bozuk. Aracınızın tabanı yere yakın ise kesinlikle gitmeyin ama süspansiyonu sağlam ve yerden yüksek bir aracınız varsa mutlaka gitmelisiniz. Doğasıyla, havasıyla, manzarasıyla görülmeye değer bir yer.

9
Tavsiye ederim
10

-

Güzel tavsiye ederim.

9
Çok güzel
10

-

Çok güzel olmuş. Ben buraya gittim.

9
Manevi değeri çok
10

-

Bizim yayla sadece Meleskur Ortayol Köyü'ne aittir. Bu vesile ile bizim için manevi değeri çok çok daha fazladır.